PRP Saç Tedavisi Nasıl Yapılır? PRP Yorumları Şikayetleri Fiyatı Nedir?

Prp tedavi şikayetleri, prp ilacı gerçek mi? saç dökülmesine karşı prp yöntemi hakkında bilgiler. Prp yorumları.. Dünya'nın neresinde olursa olsun erkeklerin en büyük sorunlarından biri olan saç dökülmesini önlemek amacıyla geliştirilen tedavi yöntemleri hakkında bilgi vermek istedik. Zengin fakir herkesin kel olduğu bir dünyada yaşıyoruz. Saç dökülmesi konusu neredeyse Dünya nüfusunu oluşturan genç ve yetişkin erkeklerin %30'una yakınını oluşturuyor.

Hal böyle olunca 2000'li yıllarda artan tıp teknikleri ve gelitirilen tedavi yöntemlerine PRP saç tedavisi de eklendi. Sizkere PRP nedir? nasıl yapılır? soruuları hakkında ayrıntılı bilgi akrarmaya çalışacağız. PRP tedavisi kırık, cansız, diriliğini yitirmeye başlayan zayıf saç köklerinin ve zayıflayarak tüy halini alan saç kıllarını tekrar canlandırarak saçlarınızın eskisi gibi güç ve gür olmasını sağlayan bir metoddur.
PRP Tedavisi tam adıyla Platelet Rich Plazma hastanın kendinden alınan örneklerle vücutta saç ve kıl dökülmesine neden olan etmenlerin tespiti sonrasında geçerek akyuvarları ile trombositlerinin ayrılması sonucunda oluşturulan serumun astane ortamında saçlarınızın seyrelen, dökülmeye kelleşmeye ve cansızlaşmaya başlayan bölgelerine enjekte edilmesi yöntemidir.
Yapılana araştırmalar sonucunda PRP saç tedavisi sayesinde olumlu sonuçlar elde edildiği saç dökülmelerinde gözle görülür bir yavaşlama ve azalma olduğu söyleniyor. Zira bilindiği gibi saç dökülmesi sağlıklı insanlarda bile doğal bir olgu olarak ilerleyen yaşla birlikte devam etmektedir. Ve geliştirilen bir çok tedavi yöntemi de saç dökülmelerini kesin olarak engelleyemiyor.

PRP Saç tedavisi Kaç Seans Uygulanır? Tedavi saçınıza özel geliştirilen serumla belirlenen tetkikler sonrasında 4 ve 6 seans olarak uygulanmakta ve her yıl 1 defa tekrarlanması şeklinde sağlanmaktadır. Tabiki uygulama dökülmenin şiddetine göre ve doktor kontrolinde arttırılabilir. Tedavi 1. ayda 3 seans, 2. ayda 15 gün arayla 2 seans ve son ayda 1 kez uygulanmaktadır.Süreç doktor tercihlerine göre sıklaştırılabilir. PRP yöntemi ile isteğe bağlı olarak saç ekimi yaptıran kişilerin saç köklerini de güçlendirmesi için de uygulanabilmektedir.

PRP Saç Tedavisi Fiyatı Ne Kadar? PRP seans ücretleri seans başına 600 TL ile 100 TL arasında raklamlarda uygulanmaktadır. Fiyatlar ilaç ve doktorunuzun tercihlerine göre farklılık gösterebilir. Fakat geliştirilen ilaç pahalı olduğu için tedavi masraflı olabilir.

PRP ilaçları hakkında Kişinin kanı ile değil kanının ihtiyaçlarına karşılık üretilen serumla desteklenip saç derisini uygulanıyor. Dikkat edilmesi gereken PRP ilacının orijinal olmasıdır. 50 Euro değerinde ilaç tedavisi de uygulanıyor 250 Euro’luk ilaçta. Düşük fiyatlı sahte PRP tedavilerilerinden olumşu sonuç elde edilememektedir. M konuda kesinlikle doktorunuza danışın ve ilaçların gerçek fatura bilgilerinei öğrenin.
PRP Saç Tedavisi Videosu Nasıl Yapılır Video izle


EmoticonEmoticon