Yüzde Alında Çıkan Sivilceler Nasıl Geçer Nedenleri Tedavi Yöntemi

Yetişkinlerde yüzde çıkan sivilcelerin nedenleri nelerdir? Yetişkin alın bölgesinde çıkan sivilceler sebepleri nelerdir ve nasıl geçer? cenede, dudakta, burunda, göz çevresinde oluşan acne suratta oluşan sivilceler için neler yapılmalı? Yüz bölgesindeki sivilcelerden kurtulma yöntemleri hakkında edindiğimiz bilgileri sizlere aktarmaya çalışacağız.

Özellikle ergenlik dönemini uzun zaman önce geçirmiş olan yetişkinlerin yüz bölgelerinde bulunan küçük acılı ve yoğun sivilce şikayetleri sık görülmektedir. Bilgiozetim.com eikibi olarak sizlere yazımızın devamında sizlere bu acılı sivilcelerin insanı çirgin gösteren sosyal hayatını psikolojik anlamda çok etkileyen bu yaraların nedenleri ve kurtulmak için neler yapmanız gerekenleri sizlere sunacağız.
1- 2: Sindirim Sistemi : İşlenmiş gıda, abur cubur atıştırmalar ve bununla birlikte günlük yağ tüketiminizi kontrol edin ve azaltın daha çok salatalık gibi sıvu yönünden zengin gıdalar tüketin.

3: Karaciğer : Özellikle Alkol tüketim ve bununla birlikte yağlı süt ürünlerinden kesinlikle uzak durun. Bununla birlikte gün de bir kez yüz bölgesine 30 dakika hafif egzersiz düzenli uyku ile karaciğeriniz dinlendirin.

4 - 5: Böbrekler : Gün içerisinde bol miktarda su tüketin en azından tüketilmesi gereken miktarı tüketin göz çevresi oluşan her türlü rahatsızlık dehidratasyon (sıvı eksikliği) işaretidir.

6: Kalp : Tansiyonunuzu ve Kannınızdaki B vitamini seviyenizi ölçtürün. kolesterol seviyenizi düşük tutmaya özen gösterin. Baharatlı, kırmızı veya beyaz et tüketiminden uzak durun. Bol bol temiz hava alın. Zararlı yağlar bakımından zengin olan besinleri tüketmeyin. Omega 3 ve Omega 6 bakımından zengin fındık, avokado, balık ve keten tohumu tüketin.

7 - 8: Böbrekler : Kafeinli, kahve, neskafe gibi uyarıcı etkisi olan içeceklerin yanı sıra ayrıca gazlı içecekler, alkolden kesinlikle uzak durun bolca su tüketin.

9 - 10: Solunum Sistemi : Sigara kullananlar veya herhangi bir alerji sorunu olanlar yüzdebu iki bölgedeki sivilcelenmek ile doğrudan bağlantılıdır. Yapmanızı tavsiye edeceklerimiz vücut ısınızı aşırı arttıracak besinlerden uzak durarak bedeninizi soğutucu gıdalar tiketmeniz. Şeker, Et, alkol, kafein süt ürünlerinden uzak durup, yeşil sebzeler ve buğday çimi suyu tüketin bol bol temiz hava alın alkalin seviyesini yüksek tutun. Ayrıca teknolojik ürünlerde cep telefonu ve yastık kılıflarınınızın hijyenik olmasına önem gösterin.

11 - 12: Hormonlar : Aşırı stres ve hormonal değişiklikleri nedeni ile oluşan bu sivilcelenmeden kurtulmak ve korunmak için yeterli uyku uyumaya dikkat etmeli bol su tüketimi ve lifli sebzeler tüketiminizi arttırmalısınız.

13: Mide : Cilt temizliği ve hijyene önem gösterin Lifli gıdalar tüketin vücutta toksin oluşumunu azaltacak bitkisel çaylar tüketin.

14: Hastalık :  Kolay hastalanmaya sebep olan bakterilerin vücudunuza yaptığı saldırıda bağışıklık sisteminizin gösterdiği tepki nin işareditir.  Vücut direncinizi yüksek tutmaya özen gösterin. bol bol dinlenlenin, günlük şekerlemeler, temiz hava, derin nefes egzersizleri, bolca su tüketimine özen gösterin.

Yetişkinlerde yüzde oluşan sivilcelenme nedenleri ve bunları engellemek için verilen bilgiler sadece genel tavsiyeler niteliğindedir. Ne olursa olsun yaşınıza bağlı vücutunuzda meydana gelen sivilceler için kesinlikle uzman hekimlere başvurun. Sağlıklı günler dileriz


EmoticonEmoticon