2015 Askerlik Nereye Çıktı Sonuç Sorgula İnternetten Online Öğren

2015 Askerlik sonuçları sorgulama, askere nereye düştüm nasıl öğrenebilirim?, askerlik yerim nereye çıktı internetten öğrenme?, askerlik sülüs öğrenme zaman belli olur? Şu an itibarı ile Askerlik 12 aya düştü. Bu yıl askere gidecek olan gençler ise heyecan ve şaşkınlık içerisinde Askerliğimi nerede yapacağım internetten sorgulama yaparak öğrenenbilir miyim sorusunu soruyor.

Yaplanız gerekenler ise sırası işe şu şekilde ilk olarak Turkiye.gov.tr adlı web sitesini ziyaret edin. daha sonra açılan sayfada. http://bilgiozetim.com Sağ üstte bulunan “Sisteme Giriş” butonuna tıklıyoruz. Daha sonra ise “E-Devlet Şifresi” sekmesine tıkalyın. Karşınıza çıkan sayfanın üst kısmına TC Kimlik Numaramızı ve alttaki alana e-Devlet şifremizi yazarak sisteme giriş yapın.

Sisteme girdikten  sonra ise bağlantılardan e-Hizmetler kısmına girin, sayfayı aşağı kaydırın Milli Savunma Bakanlığı sekmesinin altındaki “Sevk Edilecek Eğitim Merkezi” bağlantısına tıklayın. Buradan askerlik sonucunuzu öğrenebilirsiniz.  
1995 Doğumlular askerlik yerleri gerekli evraklar, hangi il kaç tertip gönderiyor sorularının yanıtlandığı 2015 Askerlik Celp Dönemleri sayfasını ziyaret edebilirsiniz. Yeni Dönem 12 aylık Askerlik konusundaki düşünceleriniz yorum bölümünden paylaşabilirsiniz.


EmoticonEmoticon