2014 Kelliğe Çözüm Bulundu Saç Dökülmesini Önleme Yöntemleri

Kelliğe kesin çözüm 2013, Saç dökülmesini önleme yöntemleri, Kel olmayı önlemek için neler yapılır? Saçlarımın dökülmesini nasıl engelleyebilirim? Saç ekim merkezler yöntemler fiyatları ne kadar? diyenlere umut ışığı doğdu. 2013 yılı sonrasında Nature dergisi tarafından yayımlanan araştırma haberine göre, Amerika Birleşik Devletleri Columbia Üniversitesi uzmanlarınca yapılan bir araştırma sonucunda ender rastlanan bir saç dökülmesi türü olarak bir çok erkeği ve kadını üzen kalıtsal hipotrişoz simpleks isimli saç dökülmesi hastalığının APCDD1 adı ile tanımlanan genin değişime uğraması sonucunda meydana geldiğini tespit etti.

Gen normalde yapmaması gereken bir uygulama başlatıyor ve saç folikülünün giderek küçülmesine yol açıyor. Bu durum ise erkeklerde  kellikte, güçlü saç tellerinin giderek tüy gibi incelip daha sonra çirkin bir görünüp alarak uzun vadede de kelliğe neden olan bir dökülme meydana gelmesine neden oluyor.

Yapılan araştırmalar Pakistanlı ve İtalyan ailelerde bulunan genetik veriler üzerinde yapılan analiz sonucunda belirlenen APCDD1 geninde, daha önceki tespitlerde farklı türdeki saç dökülmeleri sebepleri ile bağlantılı olduğu tespit edilen 18. kromozom bölgesinde oluşan bir mutasyon keşfedildi. Bilgiozetim.com, APCDD1 geni nedir? sorusunun yanıtı olan ve daha önce fareler üzerinde üzerinde yapılan deneylerde kılların uzamasını kontrol eden hücresel sinyalizasyon başlantısını engellediğini gösterdi.
Sonuç olarak labaratuar ortamında deneyleri daha üst kademeye çıkılarak ilk kez insanlarda yapılacak çalışmalarla saç ve kıl uzaması üzerinde olumlu etki sağlanması için faydalı olacak. Böylelikle 2013, 2014, 2015, 2016, 2017, 2018, 2019 ve 2010'li yıllarda gelişen genetik teknolojisi ile kelliğin milyonlarca nedeni çözülerek erkekelerde gellik tarih olacak.
Alternatik PRP Nasıl Yapılır Prp Fiyatı nedir? sorularına alternatif yanıtlar almak için buradan PRP Saç Tedavisi Nedir? adlı konuyu ziyaret edebilirsiniz.Sizce saç dökülmesine çözüm bulunabilecek mi? kellik gerçekten tarih mi olacak? düşüncelerinizi hemen yorum bölümünden paylaşın


EmoticonEmoticon