Askerlik Düşecek mi 2015 Askerlik Ne Zaman 12 Ay Oldu mu 9 Ay Olacak mı?

2015 uzun dönem Askerlik ne zaman düşüyor 9 ay mı 12 ay mı olacak? Askerlik düştü mü 2015? Askerlik kısalıyor haberleri hakkında bilgi. 12 ay askerlik ne zaman yürürlüğe girecek?.. Son zamanların en çok tartışılan konuları arasında bulunan 2015 “askerlik düşecek mi” sorularının yanı sıra Askerlik ne zaman 12 ay olacak? konusu hakkında Türkiye Cumhuriyeti Devleti Başbakanı Recep Tayyip Erdoğan son noktayı koydu.

Buna göre Başbakan Erdoğan'ın konuşmasında askerlik düşecek mi? tartışmasına son nokta önümüzdeki Kurban Bayramı sonrasında konulacak. Yazımızın devamında özellikle asker adayı olan yeni nesil ve ülkenin bölünmenin eşiğine geldiği, askerlik müessesesinin kutsallığının bir kenara atıldığı gerçekleri göz önüne alındığında banane bu ülke için askerlik mi yapılır? yorumları gelmesi normal..
Askerliğin düşmesi şu anda askerde olanları etkileyecek mi? bu konu ile ilgili kesin açıklama geldiğinde aktaracağız. Şöyle bir durum var bundan 13 yıl önce Askerlik 18 aydan 15 aya düşürülldüğünde binlerce asker erken teskere almıştı. Yani 2013 askerlik düşerse erken terhis olacak. Bilindiği gibi yüzyıllardır etrafımızdaki düşmanların saldırılarına maruz kaldık, yaşadığımız cennet vatan sürekli ingiliz, avrupa, abd, israil entrikaları ile bölünmeye kuşatma altına alınmaya çalışıldı. Bu konuda ise Aslan Mehmetçik korkusuz komandolar olarak Türk Vatanını korumak için göğsünü gerdi ve düşmanı bertaraf etti.

Bazı satılmış kahpe soyluların duş güçlerin beslemeleri olarak 30 yılı aşkın süredir ülkemizde terör faaliyetleri gösterdi. 7'den 70'e bebek, kadın, ihtiyar, hasta demeden bir çok masum vatandaşımızın kanını döken ve mallarını yağmalayan satışmış terörist grup pkk ile ilgili çalışmalar sonrasında terör örgütünün silah bırakması durumunda söz konusu askerliğin 12 aya düşmesi faaliyetleri TBMM gündemine ele alınacak.

Başbakan Erdoğan açıklamasında şu anda 15 ay olan uzun dönem askerlik süresinin 12 aya düşecek. 6 ay Kısa dönem askerlik düşmeyecek. Yedek subaylık alımı uygulaması günceme gelecek. 2013 Eylül ekim ayı Askerlik 12 ay olacak konusu ile başbakanın açıklama videosunu izleyebilirsiniz.


EmoticonEmoticon