Kulfu Duası Anlamı Manası Türkçe Meali İhlas Suresi Okunuşu Faziletleri

Yüce dinimiz İslam'ın en büyük değerleri arasında bulunan dua kul ile Allah arasında manevi bir köprüdür. Bilgiozetim.com ekibi olarak Nihat Hatipoğlu'nın anlatımı ile ihlas suresinin yararlar faziletleri gibi bilgileri de paylaştık. Sizler için bu yazımızda konut duaları arasında bulunan ve mana olarak çok derin bir öneme sahip olan Kulfu duası türkçe manası hakkında bilgiler sunacağız. Henüz 4-5 yaşlarında ulan minim mümin kardeşlerimizin de faydalanmasına yardımcı olmak istedik. Rabbimiz hidayet ve hayırlı bir gelecek nasip etsin.

Kulfu Dua’sı (İhlas Suresi) Okunuşu ve Anlamı ;
Bismillahirrahmanirrahim Kul hüvallahü ehad Allahüs samed Lem yelid ve lem yuled Ve lem yekün lehu küfüven ehad.

İhlas Suresi Türkçe Tercümesi
De ki: “O Allah tek birdir. Allah, o eksiksiz, Samed’dir (Her şey O’na muhtaçtır.) Doğurmadı ve doğurulmadı. O’na bir küfüv (denk) de olmadı!”
Aslında İhlas suresi olarak bilinen ve diğer adı Kulfu Duası adı ile de anılan bu küçük ve anlamlı duayı ezberleyen ve sürekli okuyan güzel küçük kardeşlerimiz için en hayırlı olan geceleri de yatmadan önce besmelelerini çekerek Rab'lerinin varlığını birliğini ve kusursuzluğunu zikretmeleri çok hayırlı olur. Kulfu duası ile ilgili düşüncelerinizi yorumlarınızı alt kısımdan paylaşabilirsiniz.
Nihat Hatipoğlu İhlas Suresi Kulfu Duası Faziletleri Dinle


EmoticonEmoticon