Qvo6 Nasıl Kaldırılır? Qvo6 Virüsü Temizleme Resimli Video Anlatım

Qvo6 com virüsü son zamanlarda internet ortamında süratle yayılmakta. Bir çok bilgisayar kullanıcısının şikayet ettiği Qvo6 kaldrıma yöntemleri hakkında bilgiler sunmak istedik. Qvo6 nedir? diyenlerede kısaca aktaralım. Genel olarak bilgisayarınıza yüklediğiniz bazı oyunlardan yada çeşitli yazılımlardan sisteme bulaşan bir çeşit trojan, tarayıcı casusu olarak çalışan kötü amaçlı yazılımdır.

Qvo6 Virüsü bilgisayarınıza bulaştıktan sonra ise internet tarayıcınızı İnternet Explorer, Mozilla Firefox ya da Crhome ana sayfanızı sizden izin almadan ya da herhangi bir uyarı vermeden isteğiniz dışında değiştirir. Çoğı standart windows XP, Windows 7, Windows 8 kullanıcısı Qvo6 com virüsü’nü denetim masasında bulunan Program Ekle veya Kaldır menüsünden silmeyi denemiş olabilirsiniz. Fakat Qvo6 com virüsünü silme işlemi bu kadar basit değiltir.
Qvo6 com Virüsü Kaldırma Seçenekleri
1. Yardımcı ücretsiz virüs temizleme programı olan RKill’i indirin. Daha sonra Programın içinde bulunan iExplorer.exe dosyayısını çalıştırın.Bilgisayarı kesinlikle tekrar başlatmayın.
2. Daha sonra AdwCleaner adlı yardımcı reklam temizleme programını indirin. Programı çalıştırdıktan sonra açılan pencerede Search butonuna tıklayın. AdwCleaner, Adware otomatik tarama başlatarak virüsleri listeleyecek. Tarama sonunda Delete ve OK diyerek temizleme işlemini onaylayın. Daha Bilgisayarımızı yeniden başlatın. 
3. Bilgisayar açıldıktan sonra AdwCleaner programı tarama ve temizleme işlemini bitirdiğine dair otomatik pencere başlatacak. Açılan Sayfada bazı kayıt defteri girdileri, düzeltilen veya silinen dosyaların kayıtları olacak. Sayfayı inceledikten sonra kapatın.
4. İnternet üzerinden ShortCut Cleaner programını indirin. Sc-cleaner.exe programını çalıitırın. Tarama başlatın Bilgiozetim.com, bilgisayarda bulunan zararlı casuslara ait kısayolları bularak otomatik olarak temizleyecek.
5. En son olarak Malwarebytes Anti-Malware ya da SpyHunter gibi yardımcı trojan, zararlı içerik temizleme programlarını kaldırmayı sağlayan programları indirerek derinlemesine bir tarama yapın. Bu işlem sonrasında başınıza bela olan Qvo6 virüsü silinmiş oluyor. Bundan sonra yapmanız gereken indirdiğiniz ücretsiz eğlence programları indirip kurmayın. Yoksa bilgisayarınızı formatlamak zorunda kalırsınız. Geçmiş olsun.  
Alternatif Qvo6 Temizleme Video Anlatım
Qvo6 Virüsü kaldırma, silme, temizleme yöntemleri konusunda sorun yaşayanlar yorum atabilir.


EmoticonEmoticon