Sülün Osman Kimdir Kaç Yaşında Nereli Vikipedi Biyografi Resimleri

Sülün Osman olarak bilinen Osman Ziya Sülün doğum tarihi 1923 yılıdır. Doğum yeri ise Mega kent İstanbul. Ünlü dolandırıcı Osman Sülün hayatı hakkında bilgiler gerçekten çok enteresan. Etrafta bu adama kanan o kadar ahmak insanlar varken bu adamı suçlamak aptallık olur. :) Sülün Osman Vikipedi detayları..

Osman Ziya Sülün Biyografi Adını duyurduğu ilk  işi 1948 yılında İstanbul Fatih'te yeni kiraladığı evin sahibini dolandırmasıdır.
1950 ve 1960'lı dönemlerde tramvay, Galata Kulesi, şehir meydanlarında bulunan tarihi saatler, şehir hatları vapurları da olmak üzere devlete ait olan taşınamazları aptal vatandaşlara satarak ya da kiraya vererek bir efsane olmayı başardı. Barlara fabrikatör olarak giderek güzel kızlarla içip paraları da onlara ödetti..

Son işi ise artık bu kadarına da pes dedirten işi Şaban filmlerine bile konu olan bir dolandırıcılık işi Galata Köprüsü'nü ahmağın tekine satmak üzereyken tesadüfen yakalandı. Sülün Osman ölümü kesin olarak bilinmemektedir. Polisin tahminlerine göre 1984 yılında Beyoğlu'nda ikamet ettiği otelde 66 yaşında kalp krizi geçirerek öldü. Herhangi bir kimlik belgesi bulunmadığı için kimsesizler mezarlığına defnedildi.
Osman Ziya Sülün Resimleri Foto Galerisi


EmoticonEmoticon