Askerlik Yoklama Kaçakları Bakaya Kalanlar Para Cezaları Fiyatları 2013

2013 Asker kaçakları ne kadar ceza alacak? Bakaya Kalanlar ne kadar para ödeyecek? Askeri Yoklama kaçakları ne kadar ceza ödeyecek? Askerlik yoklaması cezaları ne kadar? 2013 2014 Asker kaçakları kaç tl ceza öder? Millî Savunma Bakanlığı ile İçişleri Bakanlıkları tarıfından 2012 yılında anlaşma sonrasında Askerlik yoklama kaçağı ve bakayaların yurt genelinde aranma, teslim olma işlemlerine, Jandarma Genel Komutanlığı tarafından başlatıldı.

Asker kaçaklarına para cezası uygulaması 14 Nisan 2011 tarihli Resmi Gazete'de '6217 sayılı kanun üzerinde yapılan değişiklikle kanun' ve '1111 sayılı askerlik kanununda yapılan değişiklik' sonrasında uygulamaya kondu.

Kendi İsteği ile Teslim olan Askeri yoklama kaçağı ve bakayalara uygulanacak olan para cezaları, ay, yıl şeklinde artıp düşüyor. Örneğin; 2013 yılında il/ilçe idare kurullarınca, 1 yıl boyunca askerden kaçar ve Asker kaçağı olarak teslim olursa 1111 sayılı kanun gereğince 118 TL idarî para cezası ödeyecek. 2 yıl boyunca yoklama kaçağı ve asker kaçağı olanlara ise 593 TL ceza kesiliyor. Bu şahıslar Jandarma ve emniyet kurumları tarafından yakalanırsa 2 bin 376 TL oluyor. 5 yıla kadar yoklama kaçağı olanlar ise 3 bin 268 TL, yakalananlar ise 8 bin 320 TL ceza ödüyor.

Tabi asker kaçakları, askeri yoklama kaçakları sadece para cezası ile kurtulamıyor. 2013 yılı için il/ilçe idare kurullarınca, 1 yıl boyunca bakaya kalan ve askerlik işlemlerini kendi yapan yükümlülere 593 TL, yakalananlar ise 2 bin 376 TL, idarî para cezası ödüyor. 2 yıl bakaya kalan ve ve askerlik işlemlerini kendi yapan yükümlüler 890 TL ceza ödeyecek. Devlet tarafından yakalanan yükümlüler 3 bin 564 tl, idari para cezası, 5 yıla kadar hapis cezası alacak. Bakaya kalan ve askerlik işlemlerini kendi yapan yükümlüler 4 bin 456 TL ceza ödeyecek. Yakalanarak getirilenler ise 10 bin 696 tl, idarî para cezası ödeyecek.

1 yıldan fazla yoklama kaçağı olanlar ve bakaya kalan suçları kesinleşmiş idarî para cezası alarak tekrar bu suçları işleyedikleri taktirde yasa gereği yeniden mahkemeye verilecek.
Yoklama Kaçakları ve Bakayalar Kaç Para Ceza Tarife Listesi
Siz siz olun 1 Yıllık askerlik için kaçak veye bakaya durumuna düşmeyin gidin paşa paşa askerlik vazifenizi yapın ömür boyu rahat edin. Askeri suç nedeniyle ceza alıp ömür boyu bu yamayı taşımanın anlamı yok.. Hadi bakalım yarın ilk iş yarın en yakın askerlik şubesine gidere askeri muamelelerinizi kendi rızanızla başlatınız ;) Şimdiden hayıtlı teskereler.


EmoticonEmoticon