Marmaray Durakları Bilet Fiyatları İstasyonları Yol Güzergahı Metro Hattı

Marmaray nerelerden geçecek? Marmaray metro durakları nereleri olacak? Marmaray yol haritası. 29 Ekim 2013 tarihinde Cumhuriyet Bayramı kutlamaları ile birlikte vatandaşların hizmetine açılan dev Marmaray metro güzergahı ve bilet fiyatları ne kadar sorularına yanıt vermek istedik.

İstanbul'u tek parca haline getiren Asya ve Avrupa arasında, denizin altından dünyanın hiç bir yerinde görülmemiş bir mühendislik destanı ile yurtdaşlara hizmet sunmaya başlayan demiryolu ulaşımı hizmetleri Marmaray‘ın açılış töreni, Türkiye Cumhuriyeti Devleti Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanı Cemil Çiçek, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ve yabancı davetlilerin katılımı ile halka açık bir kutlama ile dualarla faaliyete başladı. Marmaray projesi 29 ekimden itibaren 15 gün boyunca ücretsiz olarak hizmet verecek. Asrın projesi olarak tanımlanan ve dünyanın gözlerini diktiği dev Marmaray'ın hizmete girmesiyle birlikte İstanbul'lular rahat bir nefes aldı. Marmaray trenleri nerelerden geçecek nerelerde duracak? İşte yanıt.

Marmaray Durakları ve Geçi Güzergahları Yol Haritası
Halkalı, Mustafakemal, Küçükçekmece, Florya, Yeşilköy, Yeşilyurt, Ataköy, Bakırköy,Yenimahalle, Zeytinburnu, Kazlıçeşme, Yenikapı, Sirkeci, İstanbul Boğazı, Üsküdar, İbrahimağa, Söğütlüçeşme, Feneryolu, Göztepe, Erenköy, Bilgiozetim.com, Suadiye, Bostancı, Küçükyalı, İdealtepe, Süreyya Plajı, Maltepe, Cevizli, Atalar, Başak, Kartal, Yunus, Pendik, Kaynarca, Tersane, Güzelyalı, Aydıntepe, İçmeler, Tuzla, Çayırova, Fatih, Osmangazi, Gebze.

İstanbul Rayli Sistemler Ag Haritası, Anadolu Yakası metrobus durakları

Marmaray Fiyatı ne kadar olacaktır?
İstanbulkart kullanımı imkanı sağlayacak olan 1 Kasım 2013 tarihinden itibaren vatandaşların hizmetine sunulan Marmaray bilet fiyatları, şehir içi fiyatları 1,95 lira olması bekleniyor.
Marmaray Projesi Tanıtım Videosu izle


EmoticonEmoticon