Savaş Ay Kimdir Vikipedi Savaş Ay Kaç Yaşında Neden Öldü Biyografi

Başarılı gazeteci A Takımı sunucusu kurucusu Savaş Ay öldü. Savaş Ay öldü mü? Savaş Ay hayatını kaybetti. Savaş Ay 26 Mart, 1954 yılında doğmuştur. Doğum yeri Gaziantep ilimizdir. Savaş Ay mesleği Türk televizyoncu, muhabir ve gazeteci, yönetmen.
Savaş Ay Biyografi detayları Gaziantep'de başlayan hayat hikayesi 9 Kasım 2013 tarihinde İstanbul'da son bulmuştur. Marmara Ticari Bilimler Akademisi'ni tamamlamıştır. Profesyonel anlamda Gazetecilik kariyerine 1974 tarihinde Dünya gazetesinde muhabir olarak başlamıştır. Daha sonra sırasıyla Tercüman, Vatan, Milliyet, Sabah gazetelerinde ve Akajans'ta muhabirli yapmıştır. Bilgiozetim.com Bir dönem televizyon dünyasında da adından çok bahsedilen Sabaş Ay atv, TGRT, Kanal D, Kanal 6, Show TV, Flash TV, Star TV ve Kanal 1'de A Takımı programını sundu. Sinema yönetmenliği de yapan Savaş Ay Dansöz filminin senaryo yazarlığını yaptı. Savaş Ay evli ve iUlaş Can Ay ve Sanem Ay isimlerinde bir erkek ve bir kız evlat sahiptir.

Savaş Ay Ölümü bundan tam 15 yıl teşhisi konulan kanser hastalığına Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk'ün ölüm yol dönümü 10' kasımdan bir gün önce 9 Kasım 2013 Cumartesi günü 1,5 aydır tedavi gördüğü hastanede kalbinin durması nedeniyle 59 yaşında yaşama veda etmiştir.
Savaş Ay Resimleri Foto Galerisi


EmoticonEmoticon