2014 SGK Emeklilik Primleri Ödenmiyor Ne Yapmalıyım?

SGK sigorta ödemeleri yapılmıyor, SGK emeklilik sigortamı nasıl alabilirim? 2013 SGK emeklilik primleri ne zaman ödenecek? 26.09.2013 tarihinde emeklisin diye cevap verdiler. 27.09.2013 tarihinde emekli olmak için dilekçeyle kuruma başvurdum cevap olrak emekli olabilir diye evrak verdiler iş yerime vermemi çıkış alıp maaş almak için kuruma getirmem istendi. SGK nun belgesiyle bende iş yerinden çıkış alıp kuruma vardim bana bu ay sonunda PTT şubelerinden maaşımı alacağımı söylediler.

 24.10.2013 tarihinde telefonuma yapılan bir msj la kuruma çağırdılar gittiğimde bana yanlışlık yapmışız kusura bakmayın üzgünüz siz 01.02.2014 yılında emekli olabilirsiniz dediler.

Şimdiyse ben işimden oldum bankalara kredi borcumu coğumun eğtimini evimin geçimini ve en önemliside kasım 13 amaliyat olacaktım olamıyorum çünkü SGK mı işten çıkardığı için dolaysıyla sigortamda ortadan kalktı benim ödediğim PİRİMLERLE maaşını alan bir kurum personeli nin yaptığı yanlışlık benim tüm hayatımı değiştirdi. Şu an bunalımdayım yardımınıza ihtiyacım bu konuyu gündeme taşırsanız benim gibi başka mağdurlar olmasını engelleye bilisiniz.

Bu konuda en sağlıklı yanıtı avukata danışarak hukuk alanında ne kadar ilerleyebileceğiniz konusunda bilgiler edinerek öğrenebilirsiniz. Umuyoruz ki yetkililer yanlışlarını fark der ve sgk prim maaşlarınız düzenli olarak ödenir.


EmoticonEmoticon