Boğaz Şişkinliğine Neler iyi Gelir Bademcik Nasıl Geçer Faranjit Tedavisi

Bademcik şişmesine ne iyi gelir?

Kış aylarına girdiğimiz şu günlerde özellikle çocukların etkineldiği vücudun en hassas kısmı olan boğaz iltihabı nasıl geçer bu konuda bilgi sunmak istedik. Soğuk kış günlerinde vücut direncinin düşmesi ile birlikte bakterilerin insan bedenine yerleşip kısa sürede hastalanmasını engellemek için solunum sisteminin ilk kısmında bulunan ve vücudun adeta sigortası görevini gören bademcikler şişerse nasıl geçer yazımızın devamından ayrıntılı olarak öğrenebilirsiniz.

Bademciklerin hassas olması nedeniyle başlıca şişme nedenleri arasında aşırı soğuk su içmek, dondurma, terliylen su içmek etkenler de aynı şekilde etki eder. Bilgiozetim.com, Bademcikler şişerse öncelikle, ateş, başağısı, gırtlakta ağrı nefes alıp vermede zorluk yutkunurken boğazda acı hissi yaşanabilir. Bu etkiden çabuk kurtulmak için ise yapmanız gerekenler hakkında neler buyrun inceleyelim.

 
Tüketeceğinz sıvıların aşırı sıcak veya soğuk olmamasına özen göstermelisiniz.
Ballı sıcak süt ve sıcak çay içmek boğazda yumuşama ve yurtunurken oluşan acıyı ortadan kaldırır.
Gün içerisinde bir kaç kez tuzlu su gargara yapmak boğazdaki bakteri sayısını azaltabilir.
Mentol aromalı boğaz pastili kullanmak ve sürekli olarak evde bulundurmakta alabilirsiniz.

Faranjit nasıl geçeri Tedavi için neler kullanılmalıdır?

Boğazın iltihaplanması farenjit denilen boğazda yutkunurken yanma, sanki o kısımda zımbaralanıyormuş gibi acı hissi, aşırı derecede balgam birikmesi gibi faktörlerin meydana gelmesi ve haftalarca bu acı ile yaşamak zorunda kalmanıza neden olabilir. Genellikle çocuklarda görülen boğaz ağrıları 4 ve 7 yaş arası grup içerisinde yaygındır. Tabiki bu bakteri yaş gözetmeksizin vücut direncinizin zayıf düştüğü anda yetişkinde olsanız sizi yakalayabilir.

Faranjit Bademcik İltihabı Boğaz şişmesi için doğal tedavi yöntemleri

Öncelikle ilk tavsiyemiz saglığınızı ciddiye almak ve bir an önce size en yakın sağlık ocağına giderek aile hekimliğinden randevi almak hastalık uzun süredir sizinle ise acilen internetten hastane randevu almak gerekmektedir. Bununla birlikte doktor kontrolu sizler için yazılmış olan Antibiyotikler düzenli olarak kullanıldığında çabucak iyileşebilir ve tekrar faranjit olma durumundan kurtulabilirsiniz.

Nilüfer çiçeği, Ebe gümeci, Menekşe, Mine çiçeği, Papatya, Kara turp, Bal, Ada çayı, Kedi otu, Ada çayı, Servi kozalağı, Ihlamır çayı tüketin.

Bademcik Ameliyatı Nasıl olur Çeşitleri Video izle

Ya da bir seçenek daha mevcut eğer sürekli bademcik iltihabı ve boğaz şişmesinden şikayetciyseniz ameliyatla bademciklerinizi aldırarak kurtulabilirsiniz. 1-2 gün içerisinde eskisi gibi sağlıklı hale gelerek hayatınıza devam edebilirsiniz.


EmoticonEmoticon