Görevden Alınan İstanbul Emniyet Müdürleri Kimler İsimleri Vikipedi

Erdoğan kimleri görevden aldı? 2014 Başbakan hangi emniyet müdürlerinini görevden aldı? İhtidar partisi AKP'nin bakanlarının çocuklarının yolsuzluk haberine karışması haberinin ardından ülke genelinde neredeyse bir kaos başgösterdi. Gülen Cemaati ve Ak Parti hesaplaşması deniliyor. Fetullah Gülen ve Ak Parti Genel Başkanı Başbakan Recep Tayyip Erdoğan arasında başlayan söz düellosu, Gezi Parkı eylemlerindeki AKP tutumu ve son olarak Cemaalin bel kemiği eğitim merkezleri Dershanelerin kapatılması ile patlayan gerilim son haftaya akp yolsuzlukları adıyla bomba gibi düştü.

Ak parti İstanbul Emniyet Müdürlüğü'nde 5 şube müdürünü neden görevden aldı. Görevden alma talimatını Başbakan Erdoğan'ın verdiği belirtildi. Tarihin en büyük yolsuzluk ve rüşvet operasyonu olduğu söylenen ve ciddi karmaşa meydana getiren olay sonrasında Başbakan'ın talimatı ile İstanbul Emniyeti'nde operasyonu yöneten 5 Şube Müdürü görevden alındı. Terör, Mali, Organize, Asayiş ve Organize Kaçakçılık Şube Müdürleri görevden alındı.


Ankara'dan İstanbul'a dönen Başbakan Erdoğan'ın ve bu sabah Ankara'da yapılması planlanan MKYK toplantısını iptal ettiği de biliniyor. Talimatlardan sonra İstanbul Emniyeti'nde görevden alınan 5 üst düzey emniyet müdürü kimler yazımızın devamından ulaşabilirsiniz.

AKP Tarafından Görevden Alınan Emniyet Müdürlerinin isimleri ve görevleri;
Organize Şube Müdür Nazmi Ardıç
Terörle Mücadele Şube Müdürü Ömer Köse
Mali Şube Müdürü Yakup Saygılı
Kaçakçılık Şube Müdürü Tuğrul Turhal
Asayiş Şube Müdür Ersan Erçıktı


EmoticonEmoticon