Öğrenciyle Dalga Geçen Öğretmen 20 Bin TL Tazminat Cezası Aldı

 Öğrencisi İle alay eden Öğretmen Abdullah Yıldız kimdir nereli kaç yaşında vikipedi. 2000 lira Bin TL ceza Aldı. Erzurum'da öğrencisi çarpım tablosunu yanlış okuduğu için dalga gemen Matematik Öğretmeni Abdullah Yıldız 20.000 lira tazminat ödemeye mahkum edildi. Derste öğrencisi E.B.'nin görüntülerini cep telefonuyla kaydederek Facebook hesabında paylaşan matematik öğretmeni Abdullah Yıldız, öğrencisini küçük düşürdüğü gerekçesiyle ailesi tarafından kendisine açılan manevi tazminat davasında 20 bin TL ceza ödemeye aldı.

Erzurum'umun Yakutiye ilçesinde bulunan Halitpaşa İlköğretim Okulu'nda Matematik öğretmenliği yapan Abdullah Yıldız, 2'nci sınıf öğrencisi E.B.'yi çarpım tablosunu ezmere okuması isteği ile tahtaya kaldırıyor. Öğrenci çarpım tablosunu yanlış okumasını komik bulan öğretmen hemen bu durumu cep telefonuna kaydediyor. Öğrencinin "İki kere iki dört, dört kere dört beş, beş kere beş onaltı..." şeklinde hatalı okuduğu carpım tablosu videosunun yaklaşık 2 dakikalık görüntü kaydını Facebook'ta kendi hesabında paylaştı. Daha sonra ise video paylaşım sitesi Youtube üzerinden "Matematik Katliamı" başlığı ile yayınlanan görüntüler nedeni ile zor anlar yaşayan E.B.'nin arkadaşları da kendisiyle alay etmeye başladı.


E.B.'nin ailesi internette video sitelerinde gezinirken oğlu ile alay edilen videoyu izleyince şoke oldu. Aile, tarafından şikayet edilen öğretmen Yıldız Erzurum 2. Asliye Ceza Mahkemesi'nde "Özel hayata ilişkin görüntü ve sesleri ifşa etmek" suçundan yargılandığı davada beraat etti. Erzurum 1'inci İdare Mahkemesi'nde görülen tazminat davasında ise mahkeme, görüntünün öğrenciyi küçük düşürücü ve aşağılayıcı olduğu, internette yer alması nedeniyle çocuğun manevi olarak zarara uğradığına karar verdi. soruşturma sonrasında suçlu bulunarak "maaş kesme" aldı.  E.B.'ye 10 bin, anne ve babasına 5'er bin lira olmak üzere 20 bin lira manevi tazminat ödemesine cezası aldı.


EmoticonEmoticon