Star TV Frekansı nasıl Ayarlanır 2014 Yeni Uydu Ayarları

2014 Star TV Yeni Frekans Nasıl Ayarlanır?
Star TV açılmıyor izleyemiyorun diyenler bu yazıdan bilgi alabilirler. Türkiye'nin en çok izlenen kanallarından biri olan ve uydu üzerinden de yayına başlayan Star TV kanalı Uydu Ayarı Yapma Tarifi 2014 hakkında detaylara yazımızın devamından ulaşabilirsiniz. Bir çok dizi, eğlence programı, haber yayını ve yayınlanladığı kaliteli fimlerle her gün takip edilen yayın akışı bilgilerine sahip olan Star TV yeni uydu ayarlarını yapmakta epeyce zahmetli. Farklı uydu alıcıları kullananlar, bazen bu durum konusunda sıkındı yaşayabiliyorlar.

Eğer D-Smart veya Digiturk gibi ücretli uydu alıcıları kullanıyorsanız bunu zaten uydu alıcılarınızı otomatik olarak yaptığı güncellemelerle düzeltebiliyor. 2012 yılı itibarı ile Ticari logosu ve yayın kadrosunu tamamen değiştiren Star uydu frekanslarını da değiştirdi. buradan değişen yeni 2014 Star TV Uydu Frekansları bilgilerini öğrenebilirsiniz.

1- Uydu alacınızın Ana Ayar/Menü ye girebilmek için kumandadan “Setup” “Ayarlar” veya “Menü” yazan tuşa basın
2- Açılan pencereden “Yeni Kanal Ekle” veya “Kanal Arama” tuşuna basın.
3- Uydu bilgisi olarak türksat3a’yı seçtikten sonra
4- Açılan pencerede “Frekans” “Alış Frekansı” “Uydu Frekansı” bunlardan birini göreceksiniz. (Sizde hangisi çıkıyorsa onu seçin)
5- Frekans bilgisi yerine aşağıdaki gibi yapın Star TV frekans Ayarı;
6- Frekans: 11054 MHz (frekansı girerken sayı tuşlarını kullanın)
7- Frekansı girdikten sonra Sıra sembol oranında.
8- Sembol oranını aşağıdaki gibi yapın. Star TV sembol oranı;
9- Symbol Rate: 30.000 Ksym/s(Sembol değeri girmek için sayı tuşlarını kullanın)
Buraya kadar tamam Şimdi de Uydu Polarizasyon (Pol) ayarlarını anlatacağız.
Bir çok uydu cihazında “pol” yazan ayara yani polarizasyon; Star tv nin Polarizasyonu Yatay (Yada H) uydu alacınızda hangisi varsa onu seçin. Aşağıdaki gibi olsun.
1 - Polarizasyon: YATAY (H)
2- Son olarak :FEC kısmına star tv Fec’ni girin;
:FEC : 5/6
3- Bütün ayarları tarif ettiğimiz gibi girdiniz, şimdi de bütün ayarları “OK” tuşuna basarak kaydediyoruz.
Artık Star TV yeni uydu ayarları yapıldı. Star TV kanalını uydu alıcınız aracılığıyla canlı olarak izleyebiliyorsunuz. İyi seyirler.
Star TV Uydu ayarları ile ilgili herhangi bir sorununuz varsa alt kısımdaki yorum bölümünden bizlere bildirebilirsiniz. Star kanalı uydu güncelleme 2014 Star TV uydu frekans ayarları ile ilgili sorun yaşayanlar yorum atsınlar.


EmoticonEmoticon