Yılbaşı Hindi Yemek Günah mı Çam Süslemek Haram Olur mu Caiz midir?

Yılbaşında hindi eti yemek haram olur mu? Yeni Yıl Akşamı Çam Ağacı Süslemek Yeni yıl kutlamak hindi yemek haram mıdır? Yeni yıl akşamı hindi yemek caiz midir?

Değerli inançlı kardeşlerimiz sizler müslümanlar olarak Hristiyan geleneği olan hiçbir şeye özenip örnek alıp taklit edemez ve uygulayamazsınız. Peygamber egendimiz HZ. Mhumammed SAV. kimi örnek alırsanız onlardansınız buyurmaktadır. Yani eğer hristiyanlar gibi o gecede kutlama yaparsanız günaha girmiş olursunuz. Bizler zaten sık sık hindi eti yeriz, o gece ile ilgili herhangi bir bağlantısı yok diyorsanız niyetiniz önemlidir. Fakat yinede yılbaşı akşamı olduğu için hindi kesip yemeniz, ya da satın alıp o gece pişirip yemeniz caiz olmaz.

Yılbaşı kutlamak, şükran günü yemeği, Xmas, Chistmas gibi Hristiyan geleneği olan Yılbaşı ve Noel kutlamaları Allah'ın peygamberini, kitabını inkar eden cahillerin dünyalık eğlence ve oyalanma günleridir. Yani Yeni yıl akşamı hindi yemek günahtır. Onların özel kabul ettiği gecede onların özellikle tükettiği besinleri tüketiyorsunuz. Sizlerin yapması uygun olan durum hindinizi birgün sonra yemektir.

“YILBAŞI KUTLAMALARI HRİSTİYAN GELENEĞİDİR”

Yılbaşı akşamları kutlama yapmak kesinlikle haramdır. O gecede oturup sırf yılbaşı kutlama niyeti ile su bile içmiş olsanız haram işlemiş olursunuz. Kalbinizdeki niyetleri bilen gören Allah'tır. Noel baba kıyafetleri, Çam ağacı süslemeleri, yeni yıl süsleme aksesuarları, tebrikler, hediyeleşmeler İslam dininde, Müslümanlık'da kesinlikle reddedilen durumlardır.

Müslümanları katleden, ülkelerine bozgunculuk getiren, insanların arasına sürekli fitne ve fesat sokmak, Müslüman kanı akıtmak isteyen ve bu durumdan keyif alan hristiyan geleneklerinden şiddetle sakınını! Yılbaşında hindi yemeyin, noel gecesi kutlamayın, yeni yıl kutlaması olarak özel hiçbirşey yapmayın birgün öncesi ve birgün sonrası gibi sıradan geçirin.. Değerli muhterem hocalarımız Osman Ünlü ve Nihat Hatipoğlu'nun açılamalarını izleyebilirsiniz.

 Cübbeli Ahmet Hoca Yıl Kutlama Açıklaması Video izle

 Osman Yeni Yılbaşı Kutlama Açıklaması Video izle

 Nihat Hatipoğlu Yılbaşı Kutlaması Açıklaması Video izle


EmoticonEmoticon