2015 Kayıp Kimlik Nüfus Cüzdanı Nasıl Çıkarılır Kimlik Kaybetme Cezası

2016 nüfus kağıdımı kaybettim ne yapmalıyım? Çalıntı Nüfus cüzdanı yitirme cezası ne kadar? Nüfuz cüzdanım kaybolursa ne yapmalıyım? Bir şekilde hüviyet kaybetme cezası var mı? Her Türk vatandaşının yaşadığı veya yaşayacağı bu durumu çözme hakkında bilgiler. Nüfus cüzdanını rastgele bir sebeple kaybedenlerin ne yapması icap ettiğini ve yeni hüviyet kartı ne şekilde çıkartılır anlatacağız.Kayıp nüfus cüzdanı (hüviyet kartı) cezası kaç para? Kimlik kartını kaybedenler evvela kırtasiyelerde veya muhtarlıklarda yer alan yitik nüfus cüzdanı istek formunu doldurması gereklidir.
Nüfus cüzdanını rastgele bir sebeple kaybedenlerin ne yapması icap ettiğini ve yeni hüviyet kartı ne şekilde çıkartılır anlatacağız. Yitik nüfus cüzdanı (hüviyet kartı) cezası ne kadar? Hüviyet kartını kaybedenler öncelikle kırtasiyelerde veya muhtarlıklarda yer alan yitik nüfus cüzdanı istek formunu doldurması gereklidir. Yanlarında ahir a ay içerisinde çekilmiş vesikalık resim ile birlikte rastgele bir nüfus müdürlüğüne yeni nüfus cüzdanı çıkartmak için başvuruyorsunuz. Yitik nüfus cüzdanı istek formunu bağlı bulunduğunuz muhtarlıktan onaylatmayı unutmayınız. Yitik hüviyet nüfus cüzdanı ne şekilde çıkarılır? Hüviyet yitirme cezası yitik hüviyet nüfus cüzdanı ne şekilde çıkarılır?

Hüviyet yitirme cezası yukarda saydığımız belgelerle nüfus müdürlüğüne y tl vererek yeni nüfus cüzdanınızı acilen alabilesiniz. Nüfus müdürlüğünde çalışan memurun sizin hakikaten kimliğin sahibi olduğunuzu belirlemek için sizden geçişlik, yeterlik, evlilik cüzdanı vb. İsteyebilmektedir. Nüfus müdürlüğüne nüfus cüzdanınızı kaybettiğinize veya kimliğinizi çaldırdığına istinaden gazete ilanı veya güven çalıntı tutanağını götürmenize gerek kalmamıştır. Nüfus cüzdanınızı kaybettiğinizi bildirmek için gazeteye duyuru vermek veya çalınan cüzdanınızla birlikte kimliğinizin de çalışılmış olduğu için emniyette mazbata tutturmak büsbütün sizin inisiyatifinize kalmıştır.
Bu tarz şeyleri yaptırma ileride kimliğinizi kullanarak borçlanan, iş alanı açan insanların tarafınıza verebileceği zararları önüne geçmek için gereklidir. Gazeteye duyuru vermek ve emniyette mazbata tutturmak yararınıza meydana gelecektir. Takipçilerimizin en aşırı sordurulmuş olduğu suallerden biriside hüviyet yitirme cezası bulunmakta mıdır, nüfus cüzdanı yitirme cezası üzerinedir. Nüfus cüzdanı yitirme cezası tüm sene güncellenmekle birlikte bu sene için 73 liradır. Bu seviye gideceğiniz nüfus müdürlüklerinin kapısında, camında asılıdır.
Yitik nüfus cüzdanı cezası nereye ödenecek? Hüviyet yitirme cezasının nereye ödeneceği mühimdir. Hüviyet yitirme cezası bağlı olduğunuz mal müdürlüklerine veya defterdarlık muhasebe departmanına ödemeniz gereklidir. Kimliğinizi yeni aldığınız tarihten itibaren hüviyet yitik cezasını 1 ay içerisinde ödemeniz gereklidir. 15 gün içerisinde ödenen 73 liralık cezada 1/4 oranında tenzilat sağlanmakta ve 54.24 tl ödenmektedir. Rastgele bir nedenle bağlı olduğunuz mal müdürlüğüne veya deftarlığına ödeyemediğiniz hüviyet cezası için ödediğiniz yerde ki dekontunu bağlı olduğunuz mal müdürlüğüne ibraz edip borcunuzu sildirmeniz gereklidir. Ters takdirde ödediğiniz yitik hüviyet kartı cezası silinmez ve ürem işlemeye devam etmektedir

Nüfus Cüzdanı Yineleme İşlemleri Video Anlatım izle

1 yorum so far

Kimligimi kaybettim 18 yaşından küçüğum karakoldan kayıp raporu aldım gazeteye ilan verdim ilanı goturunce ceza kalkarmi


EmoticonEmoticon