2014 Zorunlu Trafik Sigortası Değişiklikleri Neler Nasıl Yapılır Masrafları

2014 yılı vasıta sahiplerine yeni düzen ile başladı. Zorunlu trafik sigortası fiyatları hakkında bilgiler. nedir nasıl yapılır? 1 ocak 2014 itibaren yürürlüğe giren yeni zorunlu trafik sigortası değişimleri yürürlüğe girdi. Zorunlu trafik sigortası istisnasız tüm vasıta sahiplerinin yaptırması ihtiyaç duyulan sigorta türlerinden den biridir.

2014 trafik sigortası değişimleri anne olarak; hasarsızlık tenzilat oranıyla prim artış oranını ve primlere uygulanabilecek en yüksek zammının sigorta firmalarının inisiyatifine bırakılması olmuştur.
Sigorta şirketlerine verilen bu geniş imtiyaz sürücülerin durumlarına nazaran tenzilat veya primlerine zam yapma hakkını tanımıştır.
Sigorta firması istediği sürücüye istediği kadar tenzilat uygulayabilecek, istediği sürücüye ise yüksek miktarda prim uygulayabilecektir. Sürücülere değin mecbur trafik sigortası primlerini belirlerken gerekçelerini detaylı bir halde belirtmesi gereklidir. Mecbur trafik sigortası mecbur trafik sigortası Sigorta şirketlerini denetleyen kuruluş ise Hazine Müsteşarlığı meydana gelecektir.
Ancak gömü müsteşarlığı trafik sigortası icra eden firmaları firmanın mali niteliğinde anormallikler bulunduğunu anlarsa, firmanın belirlediği mecbur trafik sigortası primi ile haksız rekabete yol açtığına inanırsa ve sigorta şirketinin belli kişiye trafik sigortası yapmaktan kaçındığını tespit etmiş olduğu anda müdahale edecektir.

Zorunlu trafik sigortası meydana getiren firmalara bir zorunlulukta sürücüye verilen prim teklifi , öneri verilen ay sanına kadar muteber meydana gelecektir.
Bu vakit minimum üç gün meydana gelecektir. Yani firma ayın 29 dan sonrasında öneri veremeyecek. Trafik sigortası meydana getirecek firmalara bir zorunlulukta sürücülere verdikleri primleri web sayfaalrından izah etmek zorunda olacaklarıdır. Trafik sigortası yaptıracak şoför sigorta firmalarının web sayfasına girerek şahsına müsait olan primi karşılaştırmalı olarak görebilecektir.

Adı üzerinde mecbur olan trafik sigortası tüm sene yenilenecektir. yenilemeyen şoförler geçen tüm ay amacıyla primlerinin yüz bölgesinde Y′i kadar ceza ödemek zorunda kalacaklardır. Aynı şey daha fazla ilkin asla mecbur trafik sigortası yaptırmayan yeni vasıta sürücüleri içerisinde muteber meydana gelecektir. Bilgiozetim.com, Ancak bu ceza payı primin yüz bölgesinde 50′tepsi aşamayacaktır.
Diyelim ki mecbur trafik sigortası meydana getiren firma ben prim oranlarını değiştirmek isterim derse; sigorta prim oranlarında yüz bölgesinde 10′luk bir pay aralığında tenzilat yapabilecekken suratta 250 oranına kadar artırım yapabilme olanağına sahip oalcaktır.
 Sahte hasara karışmış olan vasıta sürücüleri maksadıyla suratta 500 prim zammı ile ters karşıya kalacaktır. Sonuç olarak sigorta firmaları mecbur trafik sigortası primlerini belirlerken tıpkı kasko primleri benzeri serbestliğe sahip olabilecekler.Sürücü asla kazaya karışmamışsa oldukça yüksek düzeyde hasarsızlık indiriminden yaralanma olanağına kavuşacaktır.
Sigorta şirketlerini prim mevzusunda sınırlayan gömü uygulamasına ahir verilerek firmalara istedikleri miktarda prim tayin özgürlüğü getirilmiştir. Bu tatbik ile hasarlı kazalara karışmamış şoförler ödüllendirilerek suratta 60-70 oranında tenzilat elde etme hakkına kavuşmuş olacaklar
Bu tenzilat payı daha fazla ilkin suratta 20 sınırı ulaştı. Bütün vasıta sürücülerine kazasız , hasarsız günler diliyoruz. 2014 mecbur trafik sigortası, 2014 trafik sigortasındaki değişiklik, trafik sigortası değişimleri 2014, mecbur trafik sigortası değişimleri hakkında bilgiler sunduk yorumlarınızı paylaşabilirsiniz.
Zorunlu Trafik Sigortası Nasıl Yapılır Video izle


EmoticonEmoticon