AKP CHP Milletvekilleri HSYK Kavgası Video izle 2014

11 Ocak 2014 Ak parti ve Chp'li milletvekilleri kavga etti video izle. Teklifin eşitli komisyonu'nda tartışmalı geçen görüşmeleri kavgaya dönüştü. Komisyon başkanı ahmet iyimaya'nın, teklifin temel yasa birlikte plan ve bütçe komisyonlarına havale edildiğini belirterek, "hsyk'nın burada temsili meselesi, bana bakılırsa bakanın ahlaki olarak bildirmesi lazımdı. Hsyk'dan bakanın haricinde diğer birisinin çağrılmasını oylarınıza sunuyorum" demesi, komisyonda gerilmiş olan tansiyonu daha da da artırdı. Başta chp öbek başkanvekili engin altay olmak suretiyle, chp'li milletvekilleri ayağa kalkarak başkanlık divanı'nın önüne geldi ve buna itiraz etti.
Bunu üstüne Ak partili milletvekilleri de divanın önüne geldi. Karşılıklı söz atmaların devam etmiş olduğu sırada, k partili ve chp'li milletvekilleri kavga etti. Birbirlerinin üstüne yürüyen milletvekilleri içerisinde yumruklaşmaya varan sahneler yaşandı. Bu esnada, chp istanbul mebus müslim sarı, eşitli bakanı bekir bozdağ'a dönerek, "ulu divan'a gideceksiniz. Ulu divan yolu göründü size" diye bağırdı. Engin altay da "bu saatten sona burada meydana gelecek herşeyden meclis başkanı mesuldür" dedi.kavga üstüne ahmet iyimaya, toplantıya ara verdi.komisyon başkanı iyimaya'nın verdiği arada, chp öbek başkanvekili engin altay, tbmm başkanı cemil çiçek'i arayarak, telefon görüşmesi yapmış oldu.
İyimaya'nın içtüzüğü ihlal ettiğini ve darp edilme tehlikesiyle ters karşıya olduklarını öne devam eden altay'ın, çiçek'e, "sayın başkanım müdahale etmeniz gerekli. Kritik şeyler oluyor. Size yalvarıyorum bizlere destek olun. Bizler buraya darp edilmeye gelmedik, görevimizi hazırlamaya geldik" söylediği duyuldu. Bu esnada ak parti eskişehir mebus ülker can, "bizi kime yakınma ediyor" dedi. Mhp mersin mebus ali öz de can'a, "sizin başkanınız değil, meclis'in başkanı. Ayıp" diye bedel verdi. Yaşanmış olan tartışmaların akabinde ara verilen komisyon bugün saat 14.00'da kalmış olduğu yerden devam edecek.

MilletVekilleri HSYK Kavgasi Video izle


EmoticonEmoticon