Antioksidan Nedir Ne işe Yarar Antioksidanların Faydaları Nelerdir?

Antioksidanlar neledir? Çabuk ihtiyarlamak istemiyorsan, sıhhatini, kalbini korumak istiyorsan antioksidan kullanmanı tavsiye ederiz. Peki antioksidanlar nelerdir? Ne olağanüstü 1 nesne ne de kuşaktan kuşağa geçen saklı 1 formül. bir tek besinlerde bulunan ile ek olarak gıda takviyesi olarak da alınabilen vitamin, mineral, enzim ile bazı gıda maddeleri. Peki bunlar ne işe fayda?

özgür köktencilik denen elektronlar dengesiz moleküllerle savaşırlar. özgür değişkenler naturel metabolizmada husule gelebildiği şeklinde, sigara dumanı, romantik bunalım, ultraviyole ışınlar, havadaki toksik nesneler vb sebeplerle de oluşuyor.
 Bu özgür değişkenler organik 1 reaksiyonla öteki stabil konumdaki moleküllerden ya 1 elektron çalıyor yahut 1 elektron veriyor. Bu öteki molekülün yapısını bozuyor ile böyle hücrelerimize zarar veriyor. Bu tepki zinciri dakikada milyonlarca kere tekrar ediyor.

Elmanın kesildiğinde kararması ya da demirin pas tutması şeklinde şeyler bunun 1 kararı. Derideki kırışıklıklar, yaşlanma, kalp krizi, akbasma, kanser benzeri hastalıklar yine bu yapı bozulmasının 1 mahsulü. Bu tepkimeler naturel 1 vaka ile engel olmak olası değil. Ama antioksidan olarak isimlendirdiğimiz besinlerle hızını kesmek ile bu zararı olan tesirleri azaltmak olası. Bilgiozetim.com, Antioksidanlar özgür değişkenlere elektron verdiği halde kendisi özgür radikale dönüşmeyip, zincir tepkimeyi bitiren maddelerdir. Serbest değişkenlerden etkilenmemek olası değil, şu demek oluyor ki bu organik süreç önüne geçilemiyor fakat hızı kesilebilir. böylece çabuk ihtiyarlamanın engel olunabilir.


EmoticonEmoticon