Ariel Şaron Kimdir Vikipedi Ariel Sharon Öldü Resimleri Biyografi

Kasap şaron kimdir? Şaron gerçekten öldümü. Ariel Şaron hayatı hakkında bilgiler. Ariel şaron vikipedi Ariel Şaron belgeseli katliamları.. Müslümanlar için sevindirici bir haber hem Mevlüd Kandili Kutlama Mesajları hemde Yahudi kasabı Şaron ölüm haberi arka arkaya geldi. Kıydığı her mazlum bebe için Allahtan kendisine gani gani LANET diliyoruz ;) Artık sonsuza kadar hesap verecek ve rahmetli Yaser Arafat'tan hak, af dileyecek çok vakti olacak.

Ariel Şarın 4 Ocak 2006 tarihinde geçirdiği beyin kanaması sebebiyle sekiz senedir komada makinaya bağlı bir biçimde yaşadığı hayatı yitirdi. 85 yaşındaki Şaron'un ölüm haberini evvela İsrail Ordu Radyosu duyurdu. Çoklu uzuv yetmezliği sebebiyle ahir nefesini veren babasının ölümünü doğrulayan Gilad Şaron gazetecilere icra ettiği açıklamada, "Gitti. Gitmeye karar verilmiş olduğu anda gitti" dedi. Ariel Şaron 26 Şubat 1928 senesinde hayata merhaba dedi.

İsrail'in eski başbakanı. Ana Muhalefet Kadima Partisi'nin kurucusu ve ilk lideri, Emekli tümgeneral. Ariel Şaron 1982 senesinde Lübnan İç Savaşı esnasında İsrail'in Savunma bakanı olarak vazife yapmaktaydı. Gözlemciler İsrail'in gözleri önünde gerçekleşen Sabra ve Şatilla katliamından Ariel Şaron'u mesul tutmuşlardır. Ariel Şaron'un 2000 senesinde Kudüs'teki İslam dinine inananlarca mukaddes mekânlardan kabul edilen ve normalde islam dinine mensup olan olmayanların girişine izin verilmeyen Mescid-i Aksa'ya fazlaca sayıda İsrail askerinin ve polisinin koruması birlikteliğinde icra ettiği ziyaret ve verdiği beyanat bir provokasyon olarak görüldü ve Filistinlilerin İkinci İntifada (ayaklanma) başlatmalarına niçin oldu ve beş sene sürdü.

KASAP KATİL ŞARON'UN SİYASİ LİDERLİĞİ

Ariel Şaron Mart 2001 tarihinden Nisan 2006 geçmişine dek İsrail'in başbakanlığını yapmış oldu. Filistin sorununa gençliğine bakılırsa daha fazla ılımlı bir yaklaşım sergiledi. 2004 senesinde İsrail'in Filistinlilerle antak kalma masasına ayak üstü tek taraflı bir halde Gazze'den arka kısım çekilmesine karar verdi. Bu karar Ariel Şaron'un başkanı olduğu Likud Partisi'nde bilhassa eski başbakan Benjamin Netanyahu'nun liderliğindeki bir grubun muhalefetine yol açtı. Bunun üstüne Ariel Şaron kendisiyle aynı görüşteki bir öbek siyasetçiyle altlı üstlü Likud'dan ayrılarak Kadima Partisi'ni kurdu. 4 Ocak 2006 senesinde Ariel Şaron beyin kanaması geçirerek hastaneye kaldırıldı. Ehud Olmert başbakanlığa vekâleten atandı. Bu tarihten sonrasında Ariel Şaron bir daha da bilincini kazanamadı. 11 Ocak 2014 senesinde 8 yıllık bitkisel yaşamın akabinde öldü.

Filistin Kasabı Ariel Sharon Kimdir Video izle


EmoticonEmoticon