Başbakan Erdoğan Brüksel Mitingi Konuşması Video izle

20 21 Ocak 2014 Recep Tayyip Erdoğan'ın Belçika konuşması video izle. Brüksel gurbetçiler ziyareti hakkında bilgiler. Başbakan da kendisini bekleyen kalabalığa bir otobüsün üstünden seslendi ve destekleri için teşekkür tayin.
Yağmurlu ve soğuk havaya rağmen alay alay bir öbek Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ı, Belçika'nın başkenti Brüksel'de konaklayacağı otelin önündeki Stephanie Meydanı'nda karşıladı.
Hürriyet'teki bilgiye göre; Başbakan Recep Tayyip Erdoğan da üstünde "Bizim sevdamız hudut tanımaz" metinli pankartın asılı meydana geldiği otobüsten Türk vatandaşlarına seslendi. Türk vatandaşları ellerinde Türk bayrakları ve dövizler ile "Dik dur eğilme bu ulus seninle" ve "Recep Tayyip Erdoğan" tarzında çarpıcı sözler attı. Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, konuşmasının sonucunda, "Beraber yürüdük hepimiz bu yollarda" şarkısının laflarını kalabalıkla beraber anlattı.

Erdoğan konuşmasının akabinde yardımcı çarpıcı sözleri ile oteline geçti.
'Bu vahşete suskun mi kalacağız'
Başbakan Tayyip Erdoğan Brüksel’de ayağının tozuyla gurbetçilere seslendi. Kaldığı otelin önünde kiralanan dönüş otobüsü üstünde vatandaşlara seslenen Erdoğan Suriye’de yaşanmış olan vahşet görüntüleri ve 17 Aralık’la alakalı kısa bir konferans yapmış oldu.
Yüzlerce Ak Parti destekçisinin meydana geldiği alanın birazcık ötesinde de TGB’li bir öbek çarpıcı sözler atarak kundura kutuları gösterdiler. Erdoğan otobüs üstünde meydana getirdiği konuşmada şunları anlattı:
“Dünya televizyonlarda az evvel Suriye’deki vahşeti izledi. Brüksel’den sesleniyoruz.. Ey dünya Suriye’ye aksi suskun mi kalacağız? Bilgiozetim.com Onbinlerce adamın ne şekilde öldürülmüş olduğu gösteriliyor. Brüksel’de bu toplantıya izin veren Brüksel idarenine teşekkür ediyorum. Bu adaletli gösteriye destur verdikleri için kutlama ediyorum. Ümit ediyorum ki AB ile meydana getirilen müzakereler AB’nin kuvvet devşirmeleri noktasında alternatif bir başlangıç olur diye umut ediyorum. 17 ve 25 Aralık sizleri hasta etmesin. İftiralar hiç bölge bulmayacaktır. Güneş balçıkla sıvanmaz. Bunu bilesiniz.”
Erdoğan’ın hitap etmiş olduğu otobüsü üzerinde, “Bizim sevdamız hudut tanımaz, Farklılıklarımız birliğimizdir” pankartları asılıyken, meydanda, “Haşhaşilerin duası kabul olsaydı gökten kemik yağardı, Seninle tüm bölge AK Parti ustam, Biz gönül nikahlıyız usta, Bizler seninle bu yola kefenimizle çıktık, Adam izindeyiz” pankartları açıldı.


EmoticonEmoticon