Cengiz Akyıldız kimdir vikipedi kaç yaşında nereli Cengiz Akyıldız neden öldü?

Cengiz Akyıldız biyografi

Yusufiye nerede? MHP'li Cengiz Akyıldız vefat etti. kim öldürdü neden öldürüldü Türkiye'nin en büyük partilerinden biri olan MHP'nin İstanbul Esenyurt bürosunda görevli olan Cengiz Akyıldız pkklı teröristlerin saldırısı sonucunda öldürüldü.

Cengiz Akyıldız  doğum tarihi 1961 yılıdır. Doğum yeri Yusufiye. Siyasi hayaıtına Milliyetçi Hareket Partisinde başlayan Akyıldız 26 ocak 2014 tarihinde uğradığı saldırı sonrasında hayatını yitirdi.

MHP’nin Esenyurt’ta açmış olduğu seçim bağlantı bürosuna, MHP İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Rasim Acar’ın ziyareti esnasında ateş açıldı. Bilgiozetim.com Saldırıda 7 fert yaralandı. Yaralılardan, partinin medya danışmanı Cengiz Akyıldız, kaldırıldığı Esenyurt Devlet hastanesi'nde yaşamını yitirdi.

MHP Genel Başkan Yardımcısı ve İstanbul mebus Celal Adan yaşananlarla alakalı şunları anlattı:
“Orada PKK’lılar bulunmakta. Seçim bağlantı bürosu açılırken tahrikler oluyor. Elleri silahlı, taşlı, bıçaklı bir öbek. Sonra gelip ateş açıyorlar. Cengiz Akyıldız kalbinin üzerinden tek kurşunla vuruluyor.“ Cengiz Akyıldız'a Allahtan rahmet yakınlarına sabır diliyoruz.

Buradan Cengiz Akyıldız Ölümünü Anlatan şiir sözleri sayfasına ulaşabilir ve okuyabilirsiniz.

 Cengiz Akyıldız'ın ölümüne neden olan saldırganlar hakkındaki düşüncelerinizi fikirlerinizi ve yorumlarınızı alt kısımdan paylaşabilirsiniz.


EmoticonEmoticon