Dilek Hanif Kimdir Vikipedi Boyu Kaç Yaşında Resimleri Biyografi

Dilek Hanif Biyografi

Dilek Hanif doğum tarihi 8 Nisan 1962 senesidir. Doğum yeri İstanbul ilimizdir. Dilek Hanif evli mi sevgilisi kim Dilek Hanif twitter facebook hesabı gibi bilgiler yazımıza eklenecek. İki çocuk büyüten ev hanımı anne daha sonra mesleki dünyaya adım attı ve 90’lı senelerin başlangıcında modacı olan Dilek Hanif, Hülya Avşar'ı giydirdikten sonrasında dikkatleri üstünde topladı. Moda camiasında müessir bir ad olan Dilek Hanif'in şahsı şahsına 2 mağazası mevcut.

Başarısının gizemini, işini fazlaca sevmeye, işine hürmetli olmaya ve şahsını müşterisinin yerine koyup, giysisi ona göre dikmeye bağlıyor.
Son aşama aşırı istekli ve çalışkan olan Dilek Hanif Mimar Sinan Üniversitesi'nde abanoz kalem, biçim emek harcaması, tekstil boyama benzer dersler alarak şahsını tüm mevzuda yetiştirmeye ihtimam işaret etti.

İlk markası Dilek Hanif Line’ı 1990 senesinde yarattı. Küçük bir atölyede yarattığı dizaynları zaman içinde Türkiye sathında yayıldı. Özel “Couture” giysiler tasarlamaya başladıktan sonrasında Hülya Avşar’la zirveye çıktı.

İlk “Couture” defilesini 2002’de Aya İrini’de sundu. 2003 ilkbahar – yaz koleksiyonunda sunmuş olduğu ananevi iğne oya figürleri ona “Yılın En Başarılı Kadın Moda Tasarımcısı” ödülünü getirdi.
2004 İlbahar – Yaz Koleksiyonunu Haute Couture Haftası etkinliğinde Paris’te sundu. Ve bu haftada koleksiyon sunan ilk Türk tasarlayıcısı unvanını aldı.

Aynı sene Ralph Lauren liderliğinde yürütülen “Moda Meme Kanserını Hedefliyor” kampanyasını desteklemek maksadıyla ana kent’daki Amerika Büyükelçilkiği’nde koleksiyonunu sundu. Yine aynı sene Avrupa Birliği Yeni Üyeleri Fuarı için Lizbon’a çağrı aldı.

Dilek Hanif 2006 senesinde Stockholm’de gerçekleştirdiği Osmanlı Haremi’nden esinlendiği koleksiyon ile de dikkat çekti. 15 İsveçli mankenin yerladığı defilede, işlemeli cepkenler ve Osmanlı motiflerinin de yeraldığı giysiler büyük sükse yapmış oldu.

Eşi Mehmet Hanif’le 22 senelik evliliğini 2005 senesinde tamamlanan Dilek Hanif 2006 Ekim ayında Ali Somer ile Budapeşte’de evliliğe ilk adımını attı.

Ürünlerinde Osmanlı Motiflerinin yanısıra Japon ve uzakdoğu esintileri, boynuz motifleri benzer bir hayli akım ve motif kullanan Dilek Hanif, tüm sene koleksiyonu beklenen meşhur bir marka oldu.
Dilek Hanif 2008 Yaz Koleksiyonunu da Paris’te sunarak gösteri yapmış oldu.

Dilek Hanif  Defilesi video izle


EmoticonEmoticon