Diyet Çayların Zararları Zayıflatan Çayın Yan Etkileri Nelerdir?

Diyet Çaylar Zararlı mı Faydaları Nelerdir?

Hızlı ve kolay Kilo verdiren Diyet çaylarının sağlığa zararları nelerdir? Zayıflamak için içilen bitki çalyarı sağlığı nasıl etkiler? Diyet çayların faydaları nelerdir? Zayıflama çaylarının yan etkileri hakkında bilgiler. Son zamanlarda rejim çaylar, oldukça moda haline geldi. bilhassa de kilo vermek isteyen hanımefendilerin olmazsa olmaz mahsulü oldu. bu popülerlik bununla beraber fazlaca sayıda muhtelif rejim çayın pazara çıkmasına neden oldu. rejim çaylarının içerisine koyulan muhtelif bileşenler, talep eder istemez günlük yaşantımıza bazı zararı dokunan yan tesirleri olduğu ortaya çıktı. pekala, nelerdir bu zararı dokunan yan etkisinde bırakır ve ne kadar büyük zararlara neden olabiliyorlar?

Diyet Çaylarının Aşırı Dozda Kullanımı Nasıl olmalı:


Rejim amaçlı içilen diye çaylarının derhal hepsinde aşılmaması ihtiyaç duyulan günlük ülkü doz kullanması gereklidir. bu aşıldığında ise, sıhatinize ve bedeninize zarar verirsiniz. zararların şiddetleri oldukça azca veya orta olsa da hastalanmanıza yol açar. devamlı kullandığınız ürünün üstünde yazan doz sınırını aşmayın.

Kullanılan Malzemeler:

rejim çayların içerisinde kullanılan başlıca materyaller; aloe, senna, cascara, keçiboynuzu, van muzu kökü, akdiken ve öteki laktasif bulunan bitkilerdir. laksatif vücudumuzun hazım sistemini harekete geçirerek sıvı atımını kolaylaştırır. bir hayli rejim meydana getiren adem evladı aslına bakarsak yalnız bedenindeki daha sudan kurtulmaktadır. yağ ve su çoğun bedende birbirine karıştırılır. su kaybı zayıflamada büyük bir rol oynar. bu materyaller fazlaca tüketildiğinde ise bir hayli sıhhat sorununa neden olur. bunlardan bazıları ise, kusma, ishal, mide bulantısı, bitkinlik, halsizlik, mide krampları, bayılma ve kronik kabızlığa yol açar. rejim çay kullanan insanlarda bağırsak hareketleri oldukça sık hale gelir. laksatif bunun en büyük nedenidir. bağırsaklardaki bu canlılık kalorilerin bedenden atılmasına destek olarak kilo yitirilmesine yol açar. ama ishal kilo yitirilmesine ve kalori atımına destek olmaz.

laksatif içeren bir hayli naturel nebat minik oranda tatlandırıcı birlikte kullanıma sunulur. tüm üreticiler rejim çaylarındaki kullanılan malzemeleri, bitkileri sıralama olarak ilmi isimleriyle beraber kullanıcılarına mahsul üstünde belirtmek zorundadırlar. Bilgiozetim.com bu rejim çayların bir bir çok “organik bağırsak yumuşatıcı, temizleyici” adı altında satışa sürülür. üzerlerinde kilo verdirici, zayıflamaya destek benzeri tabirler bulunmaz. bunun yerine rejim ve fit benzeri tabirler bulunur.

Diyet Çay Tüketiminin Zararları:

Düzgüsel dozajında kullanılan rejim çayın niçin olduğu zararı dokunan bir yan etkiyle, bugüne dek asla karşılaşılmamıştır. öte taraftan, tavsiye edilen günlük dozajın aşımında bir hayli zararı olan yan etkiyle karşılaşılmıştır.

*mide krampları
*kusma
*bulantı
*ishal

Bu şikayetler bir tek birkaç gün sürmektedir.

-Kronik Hale Gelen Yan Etkiler:

Kronik yan etkilerin oluşması için kullanıcının, bu rejim ürününü senelerdir kullanımı gerekmektedir. buda kronik ishal, kronik kabızlığa yol açar. bunun nedeni bağırsak sisteminin laktasiv desteğine alışmasıdır. laktasiv desteği olmadan, bağırsak sistemi yavaşlar, sistemin emek harcaması zorlaşır.

-En Tehlikeli Yan Etkileri:

En sakıncalı yan tesirleri ise; dehidrasyon, bayılma ve elektrolit düzensizliktir. örneğin kandaki potasyum seviyesini düşmesi, kalp ritminin bozulmasına, felçlere ve ender de olsa ölümlere niçin olmaktadır.

Aman diyelim rejim çayları kullanmadan ilkin içindeki malzemeleri, günlük en çok kullanım dozajını adamakıllı okumadan hiç bir rejim çayı kullanmaya başlamayın. gebe bayanlarda bu çayların ayrımlı etkisinde bırakır gösterebildiğini ihmal etmeyin. dikkatli seçin ve sıhhatli yaşayın.

Zayıflama Diyet Çaylarının Faydaları Zararları Video izle


EmoticonEmoticon