EFT ve Havale Nedir Aralarındaki Farklar Nelerdir Video Anlatım izle

 EFT ve Havale arasındaki fark nedir? Çağımızda web bankacılığı ve telefon bankacılığı gişelerin arka taraf planda kalmasına niçin olmaktadır. EFT ve Havale yapma resimli anlatım. Hızla gelişen teknolojinin de ilerlemesi ile hepimiz oturmuş olduğu yerden bilgisayar başından ödemelerini ve ücret transferlerini rahatça gerçekleştirebilmektedir.

Bilgilerinizi doğru girdiğiniz takdirde kısa bir müddette paranız hesabınızda yahut yatırmak arzu ettiğiniz hesapta yerini almaktadır. Bu işlemleri eft ve havale yolu ile yapmak oldukça basit pekala ne şekilde mı?

Eft nelerdir? EFT Ne İşe Yarar?

Elektronik fon transferi adı aşağısında anılan eft işlemi,kurumlar ve kişiler arası ücret alış verişini web üstünden gerçekleştirmenizi sağlamaktadır. Eft işlemini bankalardan da gerçekleştirebilirsiniz bununla birlikte web üstünden yapacağınız işlemler daha da rahat ve zahmetsiz. Bu noktada 4 faktör yer almaktadır: gönderen,banka,alıcının bankası ve alıcı.
Bu detayları girdiğiniz andan itibaren paranız işleme alınıyor ve banka yönünden onaylama dönemi başlıyor. Öncelikle yatırdığınız miktar ve hesabınızın yeterliliği denetim ediliyor şayet rastgele bir mesele yoksa tasdik veriliyor.

Hesabınızda eft alış fiyatı muhakkak düşülüyor amma velakin bu bankaların belirlediği kendi ücretlendirme sistemleridir bazı bankalarda 1 lira olurken bazı bankalarda üç lira meydana gelebilir. Resmi tatiller haricinde hafta içi tüm gün 8.00-17.00 saatleri içerisinde işlemi gerçekleştirebilirsiniz bu saatle haricinde online meydana getirilen işlemler ertesi güne aktarılıyor. Eft işlemlerinin ayrıcalığı diğer bir hesaba yahut diğer bir bankaya ücret aktarmanızı sağlar.

Havale nelerdir? Ne İşe Yarar?

Havale işlemleri genel anlamda hesaplar arası ücret gönderme işlemi olarak bilinir. Eft’de olduğu benzer biçimde alternatif bir bankaya havale işlemi gerçekleştiremezsiniz.havale işlemleri mektup, bilgisayar, banka yolu ile meydana getirilebilir. Havale işleminin gerçekleşmesi amacıyla hesap sahibinin onayı lazımdır bu onaylama bankaya eriştiği andan itibaren muamele başlar.
Havale ücreti bankadan bankaya nazaran değişiklik göstermektedir. Eft’de olduğu benzeri bu muamele fazlaca rahat değildir sizden istenilen bilgiler daha çok miktarda ve fazlaca vakit alıcı işlemlerdir.
Eft ve havale boşluğundaki farklar nedir?
- eft alternatif banka hesaplarına ücret gönderimini sağlar amma velakin havale kendi hesaplarınız içerisinde bu işlemi gerçekleştirebilirsiniz
- eft’nin onaylama zamanı daha fazla kısadır
- eft işlemi amacıyla sizden istenen bilgiler daha da yetersiz ve kısadır havalede bu muamele daha fazla uzun sürer
- eft alış fiyatı ekseri daha fazla pahalıdır,havale alış fiyatı ise daha da ucuz

EFT ve Havale İle Ödeme Yapma Video izle


EmoticonEmoticon