Erkan Zengin Kimdir Vikipedi Boyu Kaç Yaşında Nereli Biyografi Mevki

Erkan Zengin Biyografi

Ben Türk Değilim diyen Erkan Zengin doğum tarihi 5 Ağustos 1985 yılıdır. Bunu kabul etmese de aslen Türk olan Erkan Zengin doğum yeri Kulu İsfeç'tir. Sahalarda Sol açık mevkinde forma giyen futbol oyuncusudur. 28 yaşındaki Erkan Zengin 1.80 cm boyunda, 75 kg üzeri ağırlığa sahiptir.  Norsborg I, FHammarby IF, Beşiktaş, Eskişehirspor'da oyunamış ve hala Eskişehirspor'da devam etmektedir.

Eskişehirspor'da gösterdiği oyunculuk performansla sonrasında dikkatleri yakalayan başarılı futbolcu İsveç Milli Takımı'na davet gelince 'Ben Türk değil, İsveçli'yim' açıklaması ile gündeme oturdu.

İsveç ulusal takımına çağrı edilen Eskişehirspor'un oyuncusu Erkan Zengin, antrenman öncesi İsveç basınına açıklamalarda bulunmuş oldu.

İsveç Milli Takımı'na çağrılan Eskilehirsporlu Erkan Zengin, İsveç Milli Takımı kampında ülke basınına açıklamalarda bulunmuş oldu.
Zengin futbola 1990'ların başlangıcında Norsborg IF takımında başladı. 9 yaşlarındayken Hammarby IF takımının altyapısında futbol oynamaya devam etti. 2003'e dek muhtelif seviyelerde futbol oynadı. 2003'de Hammarby'nin biriki ekibi olan Hammarby Talang FF kurulunca onda bir sürem oynadı. İsveç üç. liginde ilk sürem tüm maçlarda forma giyen Zengin, 9 gol kaydetti. Bu dönemde Türk ulusal takımına da çağrıldı.

2003'te takımın mühim oyuncularından Kennedy Bakircioglu, Yunan ekibi Iraklis'e aktarma olunca, Zengin genç takımdaki performansı sebebiyle 2004 senesinde Hammarby'nin Y takımında forma giyinmeye başladı. Bilgiozetim.com İlk müsabakasını da 2004'te Malmö FF karşısında oyuna dahil olarak yapmıştır. Genel olarak yedek oyuncu

2007 UEFA Intertoto Kupası'na katılan Hammarby ile Zengin, ilk kere Avrupa maçı tecrübesi tattı. Kupa süresince 4 maçta oynayan Zengin, tayfa tarihinin en büyük başarılarından olan Intertoto Kupası'nı kazanan takımlardan biri olmalarına muavenet etti. UEFA Kupası'nda 2 spin maç icra eden Hammarby'de Zengin, 4 maçta da forma giydi.

2005'ten itibaren takımın az aralıklarla kullandığı bir futbolcu oldu. 23 maça ilk 11'de çıktı. 2005-06 ve 2006-07 yıllarında İskandinavya Turnuvası olan Royal League'de forma giydi. İlk turnuvada A maçta oynadı, ikinci turnuvada da A maç oynayıp 1 gol kaydetti.


EmoticonEmoticon