Fenerbahçeli Fanatik Baba Oğluna Alex Adını verdi

Eskişehirli Ramiz Didem Şengül çiftinin oğullarına Engin Can Alex Şengül koydu. Eskişehir'de hayran bir Fenerbahçe taraftarı, yeni dünyaya gelen bebeğine, hayranı olduğu eski fenerli futbolcu Alex'in ismini verdi.

Özel bir firmada muhasebecilik meydana getiren Ramiz Şengül (29) ve hane hanımı Didem Ersoy Şengül (27) ikisi, 22 Ocak'ta dünyaya gelen bebeklerinin ikinci ismini, 2004-2012 yılları aralığında Fenerbahçe'de top koşturan ve hali futbola başladığı kulüp, Coritiba'da oynayan futbolcu Alex de Souza'nın ilk ismi olan "Alex" koydu. Nüfus kağıdında tam ismi "Engincan Alex Şengül" olan bebekleriyle alakalı anadolu ajansı muhabirine izah icra eden baba Ramiz Şengül, partneriyle iş mahalinde tanıştıklarını ve hafta sene evlendiklerini belirterek, "Fenerbahçe, hayatımın devamlı içindeydi, evliliğimin de içerisine girdi. Asla bırakmadım takımımı. Eşim bu ekibi tutmasaydı tekrar evlendikten sonrasında Fenerbahçe taraftarı olurdu" diye konuştu.

Fenerbahçe'ye Alex'in ulaşması ve oynadığı mücadelelerde attığı her golün akabinde, "Oğlum olursa ismini Alex koyacağım" diyerek, bu hükmü verdiğini ifade eden Şengül, laflarını şu şekilde sürdürdü:

"Her FB'linin hayalidir bu biçim şeyler. Oğlumun ismini 'Alex' koymayı hep fazlaca istedim fakat hep kafamda sual simgesi, 'x'i ne şekilde koyabileğimize değin. Bu sene öğrendik ki kanunla 'x,q' benzer harfleri kullanabiliyoruz. Sonuçta isteğim yerine gerçekleşti, çok mutluyum. dedi.

Sizce müslüman bir çocuğa Alex adını vermek doğru mu? Sadece bir futbol sevdası için babanın oğluna bencilce bir yanacı ismi taktığını düşünenler var mı?


EmoticonEmoticon