Hangi Yiyecekler Sivilce Yapar Uzak Durulması Gereken Gıdalar

Hangi Besinler Sivilce Yapar?

Sivilceye neden olan yiyecekler hangileridir? Sivilcelenmeye neden olan ürünler hakkındabilgiler. Sivilce iyileştirme için zor bir deri rahatsızlığıdır. Sivilce iyileştirilmesi için hekim muayenesi aşağısında muhtelif losyonlar ve ilaçlar kıymetlendirilmektedir. Buna karşın yeni akne oluşumunun engellenmesi için fert daima tetikte olması gerekli ve tenine ihtiyaç duyulan özeni göstermelidir. Sivilce iyileştirmesinde başarıya ulaşılsa da aknelerin nüksetmesinin sebebi, akne iyileştirmesinin aslen fazlaca uzun bir müddet süresince uygulanması gerekliliğidir. Sivilce meydana getiren besinler hepimiz için değişim izah edebilir bununla birlikte genel geçer kaideler dahilinde size akne icra eden yemekleri sıralıyoruz.

Sivilce meydana getiren besinler sıralaması

Süt Ürünleri

Süt mahsulleri bir hayli kişide akneleri kötüleştirebilir. Eğer süt mahsulleri kullanmak yada süt tüketmek gerekiyorsa, sertifikalı doğal mahsulleri satın almanız icap eder. Sütün natürel hormonlar ihtiva etmesi mühimdir. İneklere verilen muhtelif hormonlar, sütlerin de bu hormonlardan etkilenmesini imkan tanımasıdır.Süt ve süt mamullerindeki fena hormon faktörünün beraberinde, genel anlamda süt ve süt mamüllerinin sivilceyi kötüleştirdiği aşikârdır amma velakin bunun tam sebebi bilinmemektedir.

Şeker

Abur cubur besinler ve başka tatlı yemeklerden uzak durun. Şeker direkt akne sebebi değildir bununla birlikte şeker muafiyet sistemini negatif etkiler. Bağışıklık sistemi güçsüzleştikçe, akne oluşumu da artacaktır.Ayrıca işlenmiş şekerler bedenin kan şekeri düzeyini değiştirmektedir. Bu da gözenekleri etkiler ve akne meydana gelişini tetikler.

Şekerli sıvı gıdalar

Şekerli içeceklerden kaçının. Şekerin muafiyet sistemini güçsüzleştiren tesirine üstelik muhtelif şekerli sıvıgıdaları içtiğimizde, daha da yetersiz su tüketir duruma geliyoruz. Yeterli su içmek duru, sıhhatli bir deri bakımı için gerekiyor.İşlenmiş Gıdalar

Beyaz ekmek ve şekerli atıştırmalıklar benzer işlenmiş besinler genel anlamda kandaki insülin seviyesini yükseltirler. Bu yalnız akne problemini tetiklemez bununla beraber alternatif deri problemlerine da sebep olur.

Acı, kırmızıbiber ve domates mahsulleri benzer baharatlı yemekleri sınırlayın. Bu yiyecekler sivilceye doğrudan olarak niçin olmaz, bununla birlikte akne kızarıklıklarını artırabilir. Çünkü yüzdeki kan akışını ve dolaşımını arttırırlar.

Gıda Mitleri

Ebeveynlerin yağlı besinler ve çikolata tüketmeme mevzusunda çocuklarını sık sık uyardığını biliyoruz. Genel kanaat bu cins yemeklerin akne icra eden besinler içerisinde bölge aldığına dairdir. Ancak bu iddiaları yardımcı olacak hiç bir akademik data bugüne dek elde edilmemiştir. Bu biçim besinler ekseri sıhhatli yeme içme sisteminde alan almamasından ötürü yetersiz dozda tüketilmelidir amma velakin doğrudan olarak sivilceyle ilgileri var olmamaktadır.

Sivilce Çıkmasını Önleme

Sivilce icra eden yemeklerden kaçınmak sivilcelerinizi tamamıyla yok etmese de sıhhatli yeme içme tertibine geçiş inşa için aslen bu gıdalardan kaçınmak istikametli bir huy meydana gelecektir. Tek başına, yeme içme ayarı akneleri önlemez ve geçirmez amma velakin destek iyileştirme olarak uygulanabilir.

Sivilce Neden Olur Nasıl Gecer video izle


EmoticonEmoticon