Karbonat Nedir Ne İşe Yarar Karbonatın Faydaları Nelerdir Soda

Karbonat Ne İşe Yarar?

Sodalı karbonatlı su zayıflatır mı Karbonat hangi hastalıklara iyi gelir. Oldukça fonksiyonlu bir kimyevi olan bu madde özellikle hamur işlerindeki en büyük yardımcımızdır..  Karbonat aslına bakarsak bir çok alternatif biçimde kullanılabilir. İşte birkaç ergonomik karbonat tavsiyesi. Bir kutu aleni karbonat, fena buzdolabı veya oda kokusunu gidermeye destek verir. Karbonatı sprey şişe içinde su ile karışmasını sağlayarak ucuz ve rahat bir oda parfümü elde edebilirsiniz! Sadece ocakta pişen besinler için değil, fırında meydana getirilen yemekler için de karbonat kullanabilirsiniz. Fasulyeyi ıslattığınız suya bir tutam karbonat attığınızda, karın gazına yol açan karışımları azaltmaya destek meydana gelecektir. Salça, domates sosu ve kahveye yeniden bir tutam eklenen karbonat içindeki asit seviyesini azaltır.

Aynı zamanda proteinleri parçalamaya destek olduğundan dolayı etlerin yumuşacık olmasını mümkün kılar. Ucuz ve rahat bir hijyen isteyenlere müjde! Koku giderici ve temizleyici niteliğe sahip karbonatı duş ve mutfakta da gönül rahatlığıyla kullanabilirsiniz. Çamaşır makinesinin deterjan gözüne yarım kıstas eklenen karbonat deterjanın tesirini çoğaltır.

Durulama gözüne eklendiğinde ise çamaşırlardaki fena kokuyu yok eder. Banyo suyuna ekleyeceğiniz karbonat kuru cildinizin yumuşamasına destek sunar. Karbonat, güneş yanıklarına ve sivrisinek ısırıklarının yarattığı kaşıntıya da iyi gelir. Bir kabın dörtte üçüne karbonat, dörtte birine de su koyulup macun yoğunluğuna gelene kadar karıştırıp kaşıntılı kesime uygulayabilirsiniz.

Kansere Karşı Karbonat Tedavisi Video izle


EmoticonEmoticon