Lady Gaga Kimdir Vikipedi Kilosu Boyu Yaşı Resimleri Biyografi Albümleri

 Lady Gaga Biyografi

Lady Gaga Vikipedi detayları ve merak edilen Lady Gaga şarkıları dinle yenleri şaşırtıyor. Gerçek adı Stefani Joanne Angelina Germanotta kimdir? Lady Gaga doğum tarihi 28 Mart 1986 yılıdır. Doğum yeri Abd New York'tur. Lady Gaga 27 yaşındadır. Lady Gaga boyu 1,55 cm uzunluğundadır. Lady Gaga 55 kilo ağırlığındadır. Yedikçe şişen ABD'li şarkıcı kendisini Adela ile kıyaslayarak avutmaktadır:)  
Bilinen sahne adıyla Lady Gaga, ABD'li şarkıcı, aktivist,s öz yazarı, kayıt prodüktörü, moda tasarımcısı ve oyuncu. Hâlen yaşadığı New York'ta doğup büyüdü ve müzik kariyerine odaklanmadan önce Katolik bir kız okulu ile sonrasında New York Üniversitesi'nde öğrenim gördü. Şarkı söylemeye Manhattan'da bir rock müzik sahnesinde başladı. Daha sonraları 2007'de Interscope Records'un bir alt şirketi olan Streamline Records ile anlaştı. Buradaki ilk döneminde diğer sanatçılar için söz yazan Gaga, bir süre sonra Akon'ın ilgisini çekti. Gaga'nın müzikal ve vokal yeteneğini beğenen Akon, onu yeni kurduğu Kon Live Distribution adlı müzik şirketinin kadrosuna kattı.

Sanatçının Ağustos 2008'de çıkan ilk stüdyo albümü The Fame eleştirmenlerin beğenisini kazandı, ticari bir başarı yakaladı ve dünya genelindeki listelerde birinci oldu. Bilgiozetim.com Albümden çıkan "Just Dance" ve "Poker Face" single'ları uluslararası başarılar elde ederek başta Billboard Hot 100 olmak üzere birçok ülkede bir numaraya yükseldi. The Fame Ball Tour adlı turnesine çıktıktan sonra sanatçı Kasım 2009'da The Fame Monster'ı yayımladı ve bu albümden çıkan "Bad Romance", "Telephone" ve "Alejandro" single'ları da dünya çapında hit oldu. Albümün başarısıyla on sekiz ay süren The Monster Ball Tour tüm zamanların en büyük hasılatını yapan turnelerden biri oldu. Mayıs 2011'de yayımlanan ikinci stüdyo albümü Born This Way büyük müzik marketlerin çoğunun listesinde bir numara olurken albümden çıkan "Born This Way", "Judas" ve "The Edge of Glory" single'ları da önemli başarılar elde etti. Sanatçının üçüncü stüdyo albümü ARTPOP Kasım 2013'te yayımlandı. Bu albümün ilk single'ı "Applause" Ağustos 2013, ikinci single'ı "Do What U Want" ise Ekim 2013'te yayımlandı.

David Bowie, Michael Jackson, Madonna ve Freddie Mercury'den etkilenen Lady Gaga, giyimi, gösterileri ve video klipleriyle müzik endüstrisine yaptığı gösterişli, farklı ve sıra dışı katkılarla tanınmaktadır. Kasım 2013 itibarıyla dünya genelinde 24 milyon albüm ve 125 milyon single satan sanatçının single'ları, tüm dünyada en çok satan single'lar arasındadır Ödülleri arasında beş Grammy Ödülü ve on üç MTV Video Müzik Ödülü bulunmaktadır. Lady Gaga 2010'dan beri Billboard tarafından Yılın Sanatçısı seçilmektedir, VH1'ın Müzikteki 100 Büyük Kadın listesinde dördüncü sırada yer almaktadır, RIAA'e göre ABD'de en çok dijital single satan dördüncü sanatçıdır,[4] aralarında 2010 ile 2013 yıllarındaki Dünyanın En Güçlü 100 Kadını Listesi olmak üzere Forbes tarafından hazırlanan listelerde düzenli olarak bulunmaktadır ve Time tarafından dünyadaki en etkili kişilerden biri olarak gösterilmektedir. Müzikal kariyerinin yanında yardım kuruluşlarında görev almakta ve LGBT aktivistliği yapmaktadır.

Lady Gaga Resimleri Foto GalerisiLady Gaga Albümleri Diskografi

Cheek to Cheek (Tony Bennett ile birlikte) 2014, ARTPOP 2013, Born This Way 2011, The Fame Monster 2009, The Fame 2008

Lady Gaga Oynadığı Filmler

Lady Gaga and the Muppets' Holiday Spectacular, Simpsonlar, Oprah's Next Chapter, Dick Clark's New Year's Rockin' Eve, Perez Hilton Superfan, A Very Gaga Thanksgiving, Born to Dance, So You Think You Can Dance, American Idol, Double Exposure, Saturday Night Live, Gossip Girl, Boiling Points, The Sopranos.

Lady Gaga Şarkıları Dinle


EmoticonEmoticon