Mithat yenigün kimdir vikipedi kaç yaşında nereli resimleri biyografi mesleği

Aziz Yıldırım yerine Fenerbahçe başkanı adayı Mithat yenigün hayatı hakkında bilgiler. Mithat yenigün vikipedi detayları yazımızda mevcut? Son günlerin en çok konuşulan ismi FB yeni başkanı Mithat yenigün kaç yaşında? Mithat yenigün mesğe ve serveti merak konusu oldu. Ayrıca Nithat yenigün nereli?

Geçtiğimiz günlerde Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım’ın mapus cezası Yargıtay yönünden onanınca başkanlığı düştü. Bilgiozetim.com, Bunun üstüne kulüpte yeni bir seçim dönemine girildi. Kulüp başkanlığı için Mithat Yenigün adı konuşulmaya başlandı. Biz de okuyucularımız için Mithat Yenigün ile alakalı kimi malumatlar derledik. Şimdi sizlere bu detayları aktaracağız.
Mardin Midyat doğumlu Mithat Yenigün İTÜ İnşaat Mühendisliği kısmından mezun oldu. üç seneye kandaş bir müddet Diyarbakır’da denetim mühendisliği icra eden Yenigün 1973 senesinde şahsı firmasını kurarak müteahhitliğe başladı. 1978 senesinde şirketleşerek firmanın merkezini başkent’ya taşıdı. İşlerini seneler içerisinde giderek büyüten Yenigün şirketi sonraki senelerde gezim, enerji ve danışmanlık alanlarında da etkenlik göstermeye başladı. Aynı zamanda Aziz Yıldırım devrinde Fenerbahçe Spor Kulübü’nün idare heyetinde da bulunan Yenigün’ün başkanlığına kararlı gözüyle bakılıyor.


EmoticonEmoticon