Romatoid Artrit Nedir Eklem iltihabı Belirtileri Tedavi Yöntemleri

Romatoid Artrit nasıl bir hastalıktır? 

Eklem iltihabı Neden Olur? Eklem iltihabı tedavisi var mıdır?Cerahatli romatizma olarak tanınan Romatoid artrit kronik sızı, eklemlerde ve kimi uzuvlarda etkilenim ile karakterize bir rahatsızlıktır. Artritin en çok gözlemlenen şeklidir.

Birçok eklemi etkileyebilir, amma velakin el ve bacaklardaki minik mafsallar daha çok miktarda etkilenir. Romatoid artrit, sızı ve eklemlerde tutukluğa sebep olur. Tutukluk karakteristik olarak sabah saatlerinde daha fazla kötüdür. Bunların ardı sıra iştah kaybı, hafifçe ateş, göz kuruluğu, ağızda kuruluk ve romatoid nodül söylenilen deri aşağısı şişlikler görülebilir.

a) Romatoid Artrit Tedavisi

Mevcut iyileştirmeler bir hayli rahatsız olan kişide bulguların miktarınındüşürülmesi ve fonksiyonların normale kandaş seviyede korunmasını imkan tanımasıdır.
Tedavide gaye eklem hasarının önlenmesi ve özürlülüğün en üye indirilmesidir. Hastalığı iyi denetim edilmeyen romatoid artritlilerde kalp rahatsızlığı ve nüzul ihtimali artmaktadır.

b) Romatoid Artrit Öneriler

Fiziksel olarak etkin olmaya çalışınız. Artritli fertlerin müsait alıştırma programına katılabildikleri ve bu programdan faydalandıkları tanınmaktadır.
Hastalığınızın haline göre kimi zaman etkinlik düzeyinizi azaltmanız lazım olabilir. Bu vaziyette eklem hareketlerini savunmak için egzersizler önerilebilir. Bilgiozetim.com, Egzersizlerin tedavinizin bir parçası meydana geldiğini ve sizin durumunuza müsait bir alıştırma programı uygulamanız icap ettiğini ihmal etmeyin. Hastalığın alevlendiği evrelerde kesinlikle doktorunuza başvurarak onun önerilerine uyunuz.

ilaçlarınızı tertipli kullanın. Hastalığınızın daha çok miktarda emareye etken olduğu zamanlarda ilaç tedavinizde değişimler yapılabilir.
Romatoid artritli rahatsız olanlar Depresyon ve umutsuzluk yaşayabilirler, rahatsız olanlar ve aileleri için bu hastalıkla baş arzulamak kimi zaman kuvvet meydana gelebilir.
Romatoid artrit iyileştirmesinde yaşanmış olan gelişmeler rahatsızlığın denetim altına katılımı için alternatif seçenekler sunabilmektedir. İlaçların müsait kullanması, istirahat ve alıştırma sürelerine uyulması ve rahatsızlığın getirmiş olduğu bunalım ile baş edebilme özürlülüğün azaltılmasında mühimdir.

Artritli bir hayli rahatsız olan kişinin rahatsızlığından meydana gelen problemlerine karşın etkin ve üretken bir hayat sürdürebildiğini ihmal etmeyin.

Ekrem İltihaplanması Video izle


EmoticonEmoticon