Sesi Güzelleştirme Yöntemleri 2014 Güzel Şarkı Söylemenin Yolları

Ses Nasıl Güzelleşir?

Güzel Şarkı Söylemenin Sırları nelerdir? İyi şarkı söyleye bilme metodları hakkında bilgiler tüyolar.  İnsan olarak konuşabilmek ve bir dil bilmek nimettir. Çoğu adem evladı boş hayallere kapılarak elindeki ses nimetinin değerini bilmez illa tutturur bir Bülent Ersoy olmaya.. Buna misal fazlaca müzisyen vardır.
Arkadaşlar mühim olan müzik söyleyebilecek sese sahip olmak değildir. Önemli olan konuşabilecek bir dile ve karşınızda sizi anlayabilen insanların olması nimetidir. Kendinizi keşfetmeye çalışırsanız ne söylemek istediğimi daha da iyi anlayacaksınız. Bakın etrafınıza sesi estetik olmasına rağmen çiftcilik, inşaatçılık icra eden insanoğlu vardır.
Örneğin; İbrahim Tatlıses mağarada doğmuş ve elinde keserle sesinin organik güzelliğiyle kendince eğlenmek amacıyla nağme söylerken İbo, İmparator lakaplarını kazanan zengin bir müzisyen oldu. Hemde hiçbir tahsil almamasına karşın. Peki akıbet? A ses yardımıyla yakaladığı şöhret onun amacıyla fazlaca mu hayırlı oldu? Bir mesele şahsına bir yana keserini ve sıhhatli yaşamını, bir yana da şöhreti ve su anki vaziyetini koyalım hangisini tercih edecek? Bilgiozetim.com Bu yalnız editör tarafında verile bir örnektir.
İllaki bir kaç kişiyi etkileyeceğim, kendimi ispatlayacağım gitarımı da fazlaca iyi çalacağım güzelde müzik söyleyeceğim o kızı/erkeği etkileyeceğim diyorsan. İyi dene o vakit. Bir dünya metot varken şahsını ispatlamak maksadıyla bira, gitar karı kız ortamı düşsel ile harca estetik vakitlerini.


Sıra geldik işin teknik boyutuna. Ses ne şekilde güzelleşir? Nasıl mı? estetik kardeşim, kafein ve sodalı içeceklerin kullanımından, sigara ve içki tüketiminden vazgeçeceksin. Stres ve gerginlik te üstelik adem oğlu sesinin bozulmasını ve ses tellerinin tahriş olmasını tetikleyen mide hastalıklarının sebebidir. (Reflü) sebebiyle mide içinde yalıtışmış vaziyette yer alan asitli sıvının ses tellerine dek kavuşması ve konferans düzeneği olarak yaratılmış olan duyarlı ses tellerinin tahriş bulunmasına neden meydana gelir. Ayrıca gürültülü ortamlarda (Maç, Konser çevresi) aşırı bulunulmamalı ve bağırarak konuşulmamalıdır.
Bu ortamlar sağlandıktan sonrasında profesör hekimlere başvurularak lüzumlu ses egzersizleri ve sesi doğru kullanma şekilleri ile aslına bakarsanız estetik olan fakat çirkin zannettiğiniz sesinizi muntazam kullanmayı öğrenmiş olmuş olursunuz. Birde tıbbi metotlar, bir dizi ameliyatlarla ses tonu değiştirme var.

Kendiniz olmaktan çıkmak veya doktorun beceriksizliği yüzünden konferans yeteneğinizi büsbütün yitirme riskiniz olacağından katiyen tavsiye etmiyorum. Güzel bir sese sahip (lafta) olsanız da bu hevesiniz en çok 10 sene süreceğinden katiyen o ihtimali almanıza değmeyeceğini vurgulamak istiyoruz. Eğer Sesinizi güzelleştirme ve estetik nağme söyleme şekilleri mevzusunda ciddiyseniz profesör hekimlere danışmanızı tavsiye ederiz.
Aradığınıza ulaşacağım derken bu hallere düşebileceğinizi de göz önünde bulundurun :)
Güzel Şarkı Söylediğini Sanan Kadın Dinle


EmoticonEmoticon