TMSF Mustafa Sarıgül'ün Tüm Malvarlığına El Koydu 17.01.2014

Son dakika! 17 Ocak 2014 İstanbul Büyük Şehir Belediye Başkan Adayı Mustafa Sarıgül'ün tüm malvarlığına el konuldu.  Sarıgül'ün Malvarlığına neden el konuldu? Son dakika gelişmesi olarak meydana gelen TMSF, Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül'ün mal varlığına el konulması haberi ile ilgili açıklaması ise, bu ak partinin ve yönetimin provokasyon amaçlı yaptığı bir eylemdir. Sandıkta görüşeceğiz şeklinde oldu.

Tutum mevduat sigorta fonu tmsf 'nin şişli belediye başkanı ve chp istanbul büyükşehir belediye başkan talibi mustafa sarıgül'in bütün varlığına el koydu ğu öğrenildi. Sarıgül'ün bütün mal varlıklarına el konulma sebebi ise 1998'de bank ekspres'ten 9 kişiyle birlikte çekilen üç,y milyon dolarlık kredinin arka taraf ödenmemesi. Tmsf, şişli belediye başkanı ve chp istanbul büyükşehir belediye başkan talibi mustafa sarıgül'ün bankalardaki bütün hesaplarına önlem koydu. Bunun yanı sıra sarıgül'ün 35 gayrimenkulüne de el konuldu.
16 senelik borç
edinilen bilgiye göre, mustafa sarıgül ve 9 iş ortağı 1998 senesinde, korkmaz cengaver'in sahibi olduğu ve tmsf bünyesinden batık bankalardan kabul edilen bank ekspres'ten üç,y milyon dolar kredi çekti. Bununla birlikte kredi arka kısım ödenmedi. Kredi borcu faizleri ile birlikte 8 milyon dolara (16 milyon tl) çıkınca tmsf harekete geçti ve sarıgül'in bütün mal varlığına el konuldu. Sarıgül'ün avukatları ise bugün tmsf binasına gitgide, görüşmelere başladı. (kaynak: yenişafak)EmoticonEmoticon