Yıldız Asyalı Kimdir Vikipedi Kaç Yaşında Boyu Kilosu Resimleri Biyografi

Yıldız Asyalı Biyografi

Yıldız Asyalı kaç yaşında ve yüzel oyuncu Yıldız Asyalı nereli? soruları Asaiş Berkemal dizi Yıldız Asyalı hayatı hakkında bilgilerin merak edilmesine neden oldu. Bizlerde araştırarak Yıldız Asyalı sevgilisi kim var mı evli mi sorularına ve Yıldız Asyalı twitter facebook hesaplarını da sunmaya çalışacağız.

Yıldız Asyalı Vikipedi

Yıldız Asyalı doğum tarihi 17 Eylül 1983 yılı, doğum yeri İstanbul'dur 30 yaşında olan güzel oyuncu 160 cm üzeri boya ve 50 kg civarındadır. Yıldız Asyalı'nin müziğe ters ilgisi minik yaşlarda başladı, o yüzden daha fazla fazlaca ufak yaşlarda nağme anlatmaya başladı ve beş yaşlarında piyano çalmayı öğrendi.
Asyalı sanatçı bir ailenin evladı, bundan dolayı babası viyola sanatçısı, ablası Güliz, Devlet Konservatuarı viyola mezunu, babaanne Fehime Hanım da piyanist. Solist olarak İstanbul Devlet Opera ve Balesi Çocuk Korosu'nda vazife elde etti.
Asyalı, 12 yaşlarında Nabucco Operası'nda "Kral Ve Ben" müzikalinde alan elde etti ve 13 yaşlarında iken Sarah Brightman'le Bilgiozetim.com, İstanbul Devlet Opera ve Bale Orkestrası ile beraber Lösemili Çocuklar Vakfı yararına düzenlenen konserde aynı sahneyi paylaştı. Yıldız Asyalı, 15 yaşından itibaren bir hayli dizi ve filmimizde oyunculuk yapmış oldu.
Televizyon Kariyeri
"Kanal D Çocuk Kulübü" programıyla altlı üstlü "Eyvah Babam", "Eyvah Kızım Büyüdü", "Yasak Elma", "El Gibi" ve "Limon Ağacı" şeklinde dizilerin, jenerik müziğini bestelemiş ve yorumlamıştır.

Yıldız Asyalı Kanal D Çocuk Kulübü'nde sunuculuk yaparak başladı TV kariyerine, Haluk Bilginer'le altlı üstlü meydana getirdiği çağın başarılı dizilerinden Eyvah Babam'la kariyerine devam etti. İlk oyunculuk yeteneğini bu dizide yayınlayan Asyalı, dizide ana ve babası boşanmış bir genç kızın otoriter babasıylayaşamış olduğu bir dizi vakaları mevzu almıştır. Sevilen bu dizinin akabinde bir müddet televizyona ara veren Asyalı, dizinin devamı niteliğindeki Eyvah Kızım Büyüdü ile yine ekrana döndü. Bir sürem devam eden bu dizinin akabinde Kanal D'de başlayıp uzun bir müddet Show televizyon'de yayına süregelen Hayat Bilgisi isimli dizide 3 sürem süresince bölge elde etti. Dizide idealist bir öğretmenin komşusunun kızı ve bununla beraber kardeşinin sevgilisi olan Rûya rolündeki performansıyla dikkat çekti. Ayrıca Adab-ı Muaşeret isminde sinama filminde Tarık Ündüz ile başrolde oynadı. 2010 senesinde Evcilik Oyunu isimli TV programında yarışmacı olarak bölge elde etti.

Müzikal kariyeri
Tam olarak küçüklüğünde sunduğu Kanal D Çocuk Kulubü'nde tüm program bitişinde çaldırmış olduğu kemanı birlikteliğinde dediği şarkılarla başlamıştır. 2008 tarihinde Seda Telciler ve Burcu Canbaş ile Grup Mp3 isimli grubu kurdu.
Grubun ilk albümündeki Sevmek Zamanı isminde şarkısı hariç tüm şarkıların laf ve müziği Yıldız Asyalı'ya aittir. Yıldız Asyalı'nın Grup Mp3 macerası uzun sürmedi; grubun kurulduğu yıl sanatçı gruptan ayrıldığını deklare etti.

Yıldız Asyalı Oynadığı Dizi ve Sinema Filmleri

Akasya Durağı, Adab-ı Muaşeret, Eyvah Babam, Avrupa Yakası, Yıldızların Altında, Hayat Bilgisi, Eyvah Kızım Büyüdü, Çifte Bela, Kahve Bahane, Pulsar, Şöhret Okulu, Daha Neler, Yasak Elma, Şarkılar Susmasın, Aşkın Dansı - Sevgi Emektir.

Yıldız Asyalı Keman Show Dinle


EmoticonEmoticon