2015 Emniyet Koruma Memuru Alımı Başvuru Şartları Tarihleri

Mart, Nisan, Mayıs, Haziran, Temmuz, Ağustos, Eylül, Ekim, Kasım, Aralık koruma memuru başvuru nereye yapılacak? 2016 Koruma Memuru Alımı başvuru formu doldur. 50 bin koruma görevlisi başvuruları nereye yapılacak? 50000 koruma memuru alımı kayıt tarihleri, sınavları ne zaman? ile alakalı Tam tarih belirli olmamasına karşın 2015 Koruma Memuru Alımları kısa süre içerisinde başlıyor.

İçişleri Bakanlığı, ilk evrede 28 bin 500 savunma memuru alıcağını, hemen sonra bu sayının 50 bini bulacağını belirtti. Koruma memurları mühim yönetim binaları duyarlı alan ve noktalarda vazife meydana getirecek.

POLİSLER GİBİ ÜNİFORMALI VE SİLAHLI OLACAK
Emniyet teşkilatında Emniyet Hizmetleri Sınıfı içinde bulunacak olan savunma memurları da farklı olarak takımlar benzer üniformalı ve silahlı olarak vazife meydana getirecek. Ayrıca bu yetkililer sivil olarak da hizmet verebilecek. Koruma memurları polise verilen, fren, hüviyet sorma, denetim, araştırma, soruşturma, vaka yerini ve bulguları savunma, muhafaza dibine elde etme, tabanca ve zor kullanma yetkilerine de sahip meydana gelecek.

KORUMA MEMURU ALIM ŞARTLARI
-En yetersiz lise mezunu olanlar savunma memuru meydana gelecek.
-25 yaşından gün almayanlar başvurabilecek.
-Atanacaklar 4 ay müddetle savunma memurluğu öğretimi alacak.
-Eğitim boyunca harcamalar devletçe karşılanacak.

-Koruma memurluğu kadrolarına atanacaklar, beş sene müddetle farklı olarak kurumlara naklen atanamayacak.
-En yetersiz altı sene müddetle savunma rolü yapanlar kıdemli savunma işgören olabilecek.
-Polisliğe geçiş olanağı da bulunacak.
-Lisans mezunu olanlardan minimum bir sene müddetle kıdemli savunma memuru olanlar ekip memuru olabilecek.
-Bunlara dahil kontenjanlar Emniyet Genel Müdürlüğü Yüksek Değerlendirme Kurulunca seçilecek.
-Kadroda ağırlık taşraya verilecek.

KORUMA MEMURLARINA POLİS OLMA FIRSATI
Göreve intibak edemeyen adayların sözleşmeleri feshedilecek. En yetersiz 3 sene savunma memuru yapanlardan sevilen olanlar polislerde tatbik edilen sistem benzer kıdemli savunma memurluğuna geçirilecek.

En yetersiz 3 sene fiilen kıdemli savunma memuru olarak vazife icra eden ve üniversite bitirenler yapılacak imtihan ile kadro memurluğuna atanabilecek. Ancak, bir sene içerisinde kıdemli savunma memurlarından polisliğe geçeceklerin adedi müracaat koşullarına haiz personelin toplam sayısının suratta 5’ini geçemeyecek.

KORUMA MEMURLARINA 10 YIL YATAY GEÇİŞ YOK
Mevcut planda savunma memurları bekçi ile grup memuru içerisinde bir statüde içeriyor. 657 Sayılı Devlet Memurları Kanunu’na doğal olarak olmaları tasarlanan personelin ekip memurluğuna terfi etmesine olanak tanınıyor. İlk kurmaca yeni yasama devrinde Türkiye Büyük Millet Meclisi’ye sevk edilirse savunma memurları minimum 10 sene diğer kurumlara yatay geçiş yapamayacak.

EGM’nin yapacağı hususi eli yatkınlık sınavında sevilen olan minimum lise mezunu 29 bin aday,savunma memuru yapılacak. Koruma memurları bir sene intibak eğitimine doğal olarak tutulacak. Üniversite yahut akademi mezunları da lise diplomaları ile savunma memurluğuna başvuru edebilecek.

  50 Bin Koruma memuru temin edilmesi ne vakit, savunma memurları alınması zamanı, Ne Kadar savunma memuru ne vakit alınacak

KORUMA MEMURLARI NE KADAR MAAŞ ALACAK?

Emniyet Genel Müdürlüğünün izahlarına da bakarsak neticede Koruma Memurları Polis Memurlarının özlük haklarından yararlanacak ve Emniyet Teşkilatı Tazminatlarını hak kazanacaklar. Ayrıca bu insanların evli 3 çocuklu olduğunu da mevcut sayarsak, bu insanların doğu kesimlerinde değerlendirildiğini ve kalkınmada öncelikli illerde çalıştığını düşünürsek Koruma Memuru Maaşı – Maaşları 2.200 TL’ye varacaktır.

2014 YILINDA BAYAN KORUMA MEMURU ALINACAK MI?
Özellikle hanımefendi Koruma Memuru adaylarını ilgilendiren mevzuyla alakadar. Koruma Memurlarının görevlerine baktığımızda ekseri savunma görevleri üstlenecekleri ve Özel Güvenlik Görevlileri yerine vazife yapacakları açıkça. Sizinde biliyorsunuz ki hanımefendilerin üstlerini hanımefendi Özel Güvenlik Görevlileri aramaktadır. Yani Erkek Özel Güvenlik Görevlisinin icra ettiği işlerin aynısını Bayan Özel Güvenlik Görevlileri de yapmaktadır. Bu sebepledir ki Bayan Koruma Memuru alınacaktır.

Koruma Memurlarının Görev Alanları, Hizmet ve Yetkileri

Terör vakaları, narkotik, örgütlü suçlar ve ferdi suçları önlemede görevlendirilmesinin ardı sıra, kabahat incelemesi yaparken, operasyonlara katılma, bulguları toplama ve araştırma görevlerinde de bölge alacak. Aynı biçimde trafiğin ayarı’nin sağlanmasında, amme ayarı sağlanmasında, sosyal vakalara müdahale etme esnasında da hizmet verecekler. Koruma memurlarının vazife bölgeleri devriye görevlerinde, yangın, zelzele vb. doğa felaketleri vaziyetlerinde, takım araçlarını kullanma da, zor kulanma sorumluluğu ve araştırma, soruşturma ve gözaltına elde etmek benzer görevlerde de sorumluluğu olabilecek.

Yapılan yeni izah dahilinde savunma memurları Emniyet hizmetleri klası kapsamında bölge alacak ve grup memurları benzer silahlı ve üniformalı olacaklar. Bunun haricinde sivil olarak vazife yapması da tasarlanan savunma memurlarına fren, hüviyet sorabilme, denetim etme, araştırma, soruşturma ve vaka bölgesi ile bulguları muhafaza etme ve tabanca kullanma ve zor kullanma yetkilerine de sahip olabilecekler.

2014 YILINDA KAÇ BAYAN KORUMA MEMURU ALINACAK?
Hali hali PMYO Giriş Yönetmeliğinde ‘Bayan kontenjanı, yüksekokullara o sene için alınacak bay talebe dozunun %10’unu geçemez.’ denmektedir. Yani normalde Polis Meslek Yüksek Okulu alımlarında 10.000 (on bin) bay aday alınacaksa, PMYO’ya alınacak hanımefendi aday adedi 1000 kişiyi geçemez. Bayan Koruma Memuru Alımlarında da bu şekilde bir kısıtlama gelebilir. Yeni 2014 senesinde 10.000 (on bin) Koruma Memuru alınacaksa, alınacak Bayan Koruma Memuru adedi 1000 kişiyi geçmez diye tahmin ediyorum. Her ne miktarda PMYO alımlarında %10 barajı konmuş isede hiç %10′una kadar alım yapılmamıştır. Neredeyse hep %5 Bayan PMYO talibi alınmaktadır. 2014 Koruma Memuru Alımlarında %4 – 5 miktarında Bayan Koruma Memuru alınacağını TAHMİN EDİYORUZ! (emin informasyon değildir) Yani 2014 senesinde 10.000 (on bin) Koruma Memuru Alımı yapılacaksa %4 – 5 miktarında Bayan Koruma Memuru alınacaktır. Bu numarada 400 – 500 Bayan Koruma Memuru sayısına eşit ulaşmaktadır. Polisolmakistiyorum.Com olarak tahminimiz bu yöndedir. Lütfen kararlı bir informasyon mu diye sormayınız kararlı data felan değildir. Biz elimizden geldiğince sizleri bilgilendirmeye çalışıyoruz. Örneklerle söylemeye çalışıyoruz. Bazı arkadaşlarımız kararlı data olmadan sizi bilgilendirdiğimiz için bizlere kızıyorlar bununla birlikte Koruma Memuru Alımları açıklanmadan ne miktarda fazlaca bilgiye sahip olursanız o kadar sevilen olmuş olursunuz. Bir sonraki konumuzda ise Koruma Memuru Alımlarında KPSS Şartı ile alakalı mühim malumatlara bölge vereceğiz. Sitemizi takip etmeye devam ediniz.
Koruma memuru ile alakalı yeni haberler olunca yeni detayları siz kıymetli okuyucularımızla paylaşacağız.

KORUMA MEMURU HABERİ İLE İLGİLİ GEÇMİŞ BİR ÖNCEKİ ESKİ HABER
Koruma Memuru Alım tarihleri üstüne İçişleri Muammer GÜLER en son İstanbul İl Emniyet Müdürlüğünü fotoğrafı ziyaretinde konuştu.

 Emniyet Genel Müdürlüğünün Koruma Memuru Alımı üstünde çalıştıklarını belirterek Koruma Memuru Alımlarının 2014 senesinin başlangıcında başlayacağını belirtti.

Bunun üstüne medyada 1000 Koruma Memuru Alımının 2014 Ocak ayının ilk haftasında gerçekleşeceğine değin haberler çıkmaya başladı.

Bakan Muammer Güler, 30 bin savunma memuru almayı planladıklarını dile getiren Muammer Güler, bu memurların 4 maaş bir tahsilden geçeceğini alımın 2014'te uygulanmasının plandığını deklare etti.

Koruma Memuru temin edilmesi ile alakadar mühim malumatlar verdi. bizim ülkemizde amme görevlileri içerisinde en ruhsal gerilimli işi yapanın takım ve jandarma olduğunu dile getiren Bakan Güler, bilhassa polislerin şartlarının iyileştirileceğini anlattı.

Statlarda savunma sorumluluklarını savunma memurlarının yapmasını istiyoruz." ifadelerini kullandı. Güler, "Koruma memurları, icra ettikleri göreve göre tabanca nakliyat vaziyetleri meydana gelebilir. Biz karakol kapısında dahi polisin değil savunma memurlarının beklemesini istiyoruz.

EGM KONU İLE ALAKALI DUYURU YAYINLADI
Emniyet Genel Müdürlüğüne (EGM) pek çok sual gittiğinden dolayı2013 Koruma Memurluğu Alımı Duyurusu yayınladı.Emniyet Genel Müdürlüğünün Resmi izah gerçekleşti.

“Emniyet Genel Müdürlüğüne “Koruma Memuru” katılımı projesi ile alakalı gelen yoğun sualler, talepler ve kimi medya yayın kurumlarında bulunan haberler sebebiyle alttaki açıklamanın yapılmasına lüzum duyulmuştur.
Emniyet Genel Müdürlüğüne “Koruma Memuru” projesi kapsamındaki yasa emekleri devam etmektedir.

Bu evrede, rastgele bir eleman temin edilmesi söz mevzusu değildir. “Koruma Memuru” alınması ile alakalı hususlar, kurmaca emekleri sonuçlandıktan sonrasında detaylı bir şekilde kamuoyuyla paylaşılacaktır.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.“

10 bin ekip açıldı
6222 sayılı Spor’da Şiddet ve Düzensizliğin Önlenmesine değin Kanun yasada değişikliğe gidilmesinden sonrasında, 10 bin benlik polis atama edilecek.

Koruma memurluğu için adayların hem üniversite mezunu olması  aynı zamanda emniyet sertifikasına sahip olması ihtiyaç duyuluyor. Başvuranlar adayların, KPSS neticesine bakılarak sırasıyla polis verilecektir.

Kamuda 10 bin yeni savunma memuru ekibi açıldı. Bu tatbikle  Hükümet;  statlarda, üniversite ve yönetim talebe yurtlarında güvenliği temin etmek için mühim adımlar atmış meydana gelecek.

Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin açılmasıyla beraber acilen, 6222 sayılı yasada değişikliğe gidilerek; statlarda ve üniversitelerdeki hususi güvenliğin yerine, yönetim memuru statüsünde  ”savunma memurlarının” konulması hükmü çıkarılacak.

Koruma memurları nereye bağlı olacaklar?
Silah nakliyat ruhsatları da olacaklar. Statlarda, üniversitelerde ve yönetim talebe yurtlarında vazife meydana getirecek olanve İçişleri Bakanlığı’na olarak vazife meydana getirecek olan savunma memurları, bağlı ve  Doğrudan da, vazife bitirdikleri ilin güven emreden yardımcılarından birine alakalı olarak vazife yapacaklar.

Bakanlığın yetkililerinin icra ettiği açıklamaya göre , statlarda, üniversitelerde ve yönetim talebe yurtlarında güvenliğin hususi güvenlikçiler yerine, yönetim memurlarına verilecek.Konuyla alakalı meydana getirilen izahlarda ,yeniden uefa ve fifa kaidelerine bağlı kalmış olarak, yeni “savunma memurlarının” üniforma değil, sivil görevlerine müsait bir elbise giyeceklerini deklare etti.

Hangi aralıklarda aylık alacaklar?

Yaş hududu 28 meydana gelecek. 6 ay öğrenim verilecek. Bin 800 ile 2 bin TL aylık ücretle kadrolu olarak işbaşı meydana getirecek.

Koruma hizmetleri, stadyumlar ve üniversitelerin güvenliği silahlı vazife meydana getirecek 30 bin savunma memuruna emanet edilecek.

Emniyet Genel Müdürlüğü'nün savunma memuru alımına ilişkin hazırladığı yasa değişikliği tasarısına verecek tipi verildi.

Polis teşkilatına ilk evrede 10 bin, daha fazla sonraki aşamalarda ise 20 bin savunma memuru alınacak. Alımlar 3 senede bitirecek.

Geçtiğimiz günlerde alınan bir kararda bundan sonrasında stadlarda ve üniversitelerde savunma memurları vazife meydana getirecek dendi, ve İçişleri Bakanlığı 10 bin savunma memuru alınacak diye konuştu . “Koruma Memurları” ismi aşağısında ilk evrede lise mezunu 10 bin fert işe alınacak.İçişler Bakanı, halihazırda Ülkemizde tüm savunma hizmetleri için 29 bin fert vazife yapıyor, diyerek laflarını şöyle ki sürdürdü.

Bakan, bunun aşırı olduğunu belirterek, ”29 bin kişiyi en bereketli biçimde dağıtacağız. İlk evrede 10 bin kişiyi eğitmeyi planlıyoruz. Bunlar güven hizmetleri klası ama savunma memuru” dedi.10 Bin Koruma Memuru Alımı Başvuruları10 Bin Koruma memuru alınması ne vakit, savunma memurları temin edilmesi zamanı, Ne Kadar savunma memuru ne vakit alınacak.

Bakan Güler, bu 10 bin savunma memuru alımının yeni bir alım olacağını aktardı.Koruma memurları lise mezunları arasından belirlenecek ve yaş limiti 28 olarak belirleme edilecek. Yine alınacak insanların muayyen fiziki koşullara da uyması gerekecek.

Koruma memurları olsa olsa liselerden değil, 2 senelik fakülte (ön kısım lisans) mezunlarından da alım uygulanması umut ediliyor. Halihazırda vazife meydana getiren bir hayli savunma memuru da lise mezunu niteliğinde yer alıyor.


30 Bin Koruma Memuru Alımı Ne Zaman


Koruma memurları alınması ne vakit yapılacak sualini da yanıtlayan Bakan Güler, alımların sene bitinceye kadar yapılacağını deklare etti. Ancak bu alımlar açıklamaya göre Eylül ayından sonraya duracak. İlk evrede 10 Bin savunma işgören alınacak. Daha sonrasında 20 bin alım daha fazla yapılacak.Koruma Memurlarının Maaşı 2 Bin TL Olacak


İlk evrede 10 bin sonrasında 20 bin savunma memuru alınacak. Yaş hududu 28 meydana gelecek. 6 ay tahsil verilecek. Bin 800 ile 2 bin TL aylık ücretle kadrolu olarak işbaşı meydana getirecek.Koruma Memurları ile

Polis Arasında Fark Olacak mı ?

Evet savunma memuru ile takım içerisinde yetkiler bakımından değişiklikler meydana gelecek bununla birlikte savunma memurları da gruplar benzer acele bir vaziyet karşısında müdahalede bulunabilecek ve lüzumlu bulguları toplama yetkisine sahip meydana gelecek. Polisler vaka yerine gelene kadar yetkiler savunma memurlarında meydana gelecek.Koruma memurlarının özlük hakları da polislere yakın bir ölçüde meydana gelecek.

Koruma Memurluğuna Başvuru Şartları
En yetersiz lise mezunu olma şartı aranan işgören adayları için yaş hududu 26′dan 28′e yükseltildi. Özel eli yatkınlık sınavında sevilen olan savunma işgören adayları grup meslek yüksek mektebinde 4 ay öğrenim alacak. Sahada ise 2 ay tatbiki tahsil verilecek.

Polise destek faktör meydana gelecek savunma memurları sözleşmeli değil kadrolu meydana gelecek. Emniyet Hizmetleri Sınıfı’ndan atanacak savunma memurlarından sevilen olanlar grup memurluğuna yükseltilecek. Bu pay yüz bölgesinde 5′i geçemeyecek. Koruma memurları takımlar benzer geniş yetkilere sahip olmayacak.


EmoticonEmoticon