Arslanbek Sultanbekov kimdir vikipedi kaç yaşında nereli resimleri biyografi

 Arslanbek Sultanbekov Biyografisi

Uğur Işılak bestesi Ak Parti seçim şarkısı Dombıra Erdoğan'a telif hakkı iddaası. Arslanbek Sultanbekov vikipedi detayları şu şekilde. Cengizhan Dombıra şarkısı yani AKP 2013 seçim müziğinin sahibi olan Arslanbek Sultanbekov doğum tarihi 23 Nisan 1965 senesidir. 48 yalındaki Nogay Türkü Arslanbek Sultanbekov doğum yeri Sovyetler Birliği hudutları içersinde yer alan Karaçay-Çerkesya Cumhuriyeti Erkin-Halk nahiyesidir. 1983 senesinde liseyi bitirdi. 1985 seneye kadar Arhangelsk vilayetinde askerlik sorumluluklarını yerine getirdi.

1985 senesinde şarkı mektebinden klasik gitar ihtisasını alarak mezun oldu. 1989 senesinde Nogay nağme grubunu oluşturarak “Nogay Keşeler” (Nogay Geceler) isminde ilk cd’tepsi çıkardı. Aynı senede Karaçay-Çerkes Cumhuriyetinde tertip eden Bardov Festivali'nde birinciliği sahip oldu. Karaçay-Çerkes Cumhuriyeti Milli Sanatçısı ve 1994 senesinde “Cumhuriyetin En Güzel Sesi” unvanını aldı. Bilgiozetim.com. Orta asırlarda yaşamış Nogay şairlerle alakalı emekler yürüterek Şalkiyiz Tilenşi Ulı, Asan Kaygılı, Kaztuvgan Süyüniş Ulı ve Dosmambet Azavlı benzer şairlerin beyitlerine besteler yapmış oldu. 1997 senesinde St. Peterburg’da “Nogay El” isimli ikinci cd’tepsi çıkardı. Bu cd'nin aranjmanını Ali Bey Asakayev yapmış oldu. Yine 1997 senesinde Moskova’da tertip eden Türk Halkları Festivaline iştirak etti. Aslanbek’in şarkısı “Festival Şarkısı” namını sahip oldu.

2004 seneninden bu yana Kazakistan'ın başkenti Astana'da hayatta olan Arslanbek Sultanbekov, Kazakistan Cumhurbaşkanlığı Orkestrasında vazife aldı. 2005 senesinde, II. Dunya Savaşının bitmesinin altmış. yıldönümü sebebi ile meydana getirilen 'yurtsever şarkıları beste yarışmasında' 2 mükafat sahip oldu. 2008 senesinde Kazakistan’da “Aşşı Su” (Acı Su) adlı cd’tepsi çıkardı. Evli, bir erkek çocuğu ve müzikle ilgilenen bir kızı mevcuttur.

Arslanbek Sultanbekov Resimleri Foto Galerisi

Arslanbek Sultanbekov Albümleri Müzikleri Diskografi

Nogay Keşeler (1992)
Nogay El (1998)
Aşşı Su (2008)

Orjinal Cengizhan Dombra Şarkısı Dinle

AK Parti Seçim Müziği Dinle

2014 AKP Seçim Şarkısı indir


EmoticonEmoticon