Cem Adrian Kimdir Vikipedi Boyu Kaç Yaşında Nereli Resimleri Biyografi

Cem Adrian Biyografisi

Cem Adrian hayatı hakkında bilgiler sunmaya çalışacağız. Gerçek adı Cem Filiz olan Cem Adrian doğum tarihi 30 Kasım 1980 yılıdır 33 yaşında boyu 175 cm üzeri kilosu 75 kg üzeri olan müzisyenin doğum yeri Edirne ilimizdir. Cem Adrian aslen Yugoslaf asıllı tacir bir baba ve ev hanımı bir annenin 2. evladı olarak olarak doğmuştur. Cem Adrian sevgilisi kim var mı evli mi Cem Adrian twitter facebook instagram sayfaları hakkında detayları da aktaracağız. Sesi 4,5 oktavlık bir aralığa muktedirdir. Adrian sahne soyadını doğduğu ve büyümüş olduğu Edirne şehrinin eski çağlardaki adı olan Hadrianoupolis'ten esinlenerek almıştır. Müzik hayatı 2003 senesinde Mystica grubuyla solist ve dansçı olarak çalıştı. 2005 Şubat'ında "Ben Bu Şarkıyı Sana Yazdım" adlı ilk albümü gösterildi. 2006 senesi Ocak ayında prodüktörlüğünü nağme laflarını kendisinin üstlendiği 15 parçadan meydana gelen ikinci albümü Aşk Bu Gece Şehri Terk Etti 2006 senesi Aralık ayında pazara çıkmıştır.

Albümde misafir olarak; Umay Umay, Denizhan ve Suicide bulunmuştur.2006 senesi bitimindeki "Aşk Bu Gece Şehri Terk Etti" albümünün tanıtım konseri performansı ve Hayal Kahvesi konserler dizisi başta olmak suretiyle Türkiye'nin bir hayli ilinde verdiği konserlerini, üçüncü albüm projesine kadar devam ettirmiştir. Ayrıca Gökhan Çevir ile çalışmıştır. Bu zaman zarfında bir hayli konser vermiş, anında yayın ve programa iştirak etmiştir."Emir" albümünün kayıtları sürerken, 2007 senesi nihayetinde kayıtlarına başlanan, olsa olsa piyano kullanılarak hazırlanan serinin ilk albümü olan ' Essentials / Seçkiler - Etnik ' 2008 senesi Haziran ayında pazara çıkmıştır.2007 senesi Temmuz ayında çalışmalarına başlanan, prodüktörlüğünü kendisinin üstlendiği, albüm kayıtlarından, müzik lafına, müziklerinden, aranjlerine kadar kendisinin meydana getirdiği dördüncü ustalaşmış emek harcaması 'tanrının buyruğu aşkı' özetleyen "Emir" albümü 26 Aralık 2008 senesinde pazara çıkmıştır.

Albümde misafir olarak; Hayko Cepkin ve Pamela Spence bulunmuştur.Beşinci stüdyo albümü olan, "adamın dönüp dolaşıp varacağı zeminin tekrar kendisi olduğunu" vurguladığı "Kayıp Çocuk Masalları" 25 Aralık 2010 senesinde pazara çıkmıştır. Bilgiozetim.com 12 parçadan meydana gelen albümün bütün şarkılarının söz ve müziği Cem Adrian'a aittir. Albümde Murat Yılmazyıldırım ve Aylin Aslım ile düetleri yer almaktadır. 18 Eylül 2012 senesinde altıncı stüdyo kaydı olan "Siyah Bir Veda Öpücüğü" isimli albümünü çıkarmıştır. Albümde 12 nağme yer almaktadır. Albümde, "Hani Bazen" isimli şarkıda Ayten Alpman ile Cem Adrian düet yapmıştır.

Cem Adrian Albümleri Diskografi

Şeker Prens ve Tuz Kral 2013
Siyah Bir Veda Öpücüğü 2012
Kayıp Çocuk Masalları 2010
Emir 2008
Essentials / Seçkiler 2008
Aşk Bu Gece Şehri Terk Etti 2006
Ben Bu Şarkıyı Sana Yazdım 2005

Cem Adrian  Resimleri Foto GalerisiCem Adrian Mutlu Yıllar Dinle

Başarılı sanatçı Cem Adrian şarkıları müzikleri tarzı ve yorumu hakkındaki düşüncelerinizi fikirlerinizi yorumlarınızı mesajlarınızı paylaşabilirsiniz.

2 yorum

Cem Adrian hayatımın anlamı <3 Tuz Kralım benim -Cem Adrian <3

Uveys e Aşık Gülay delete 27 Ağustos 2014 02:59

Cem Adrian beni benden daha iyi anlıyor... <3


EmoticonEmoticon