Nasır Neden Olur Nasır Nasıl Geçer Tedavi Yöntemleri Neler iyi Gelir

Nasır Nedir?

Nasır nasıl iyileşir? Nasır bandı fiyatları özellikleriNasır niye çıkar? Nasır tamamen geçer mi? Nasıra iyi gelen ilaçlar? Nasıra iyi gelen şifalı bitkiler nelerdir. Vücudumuzu taşıyan ayaklarımızın sıhhatinin ne miktarda mühim olduğunu maalesef amma velakin bir mesele ortaya çıkınca ayrım ederiz. Ayaklardaki en küçük bir sorun yürümeyi veya bacakta durmayı güçleştirdiğinde, bu vaziyet gündelik hayatımızda acilen her gün asla düşüncesizce yaptığımız bir hayli şeyi aksatabilir. Ayak yakınmaları içerisinde en çok düşe gelen yakınmalardan biri de nasırlardır. Nasır olsa olsa bacakta değil bedenin ağırlık binen alternatif yerlerinde, farklı nedenlerle kaynaklanabilir. Bilgiozetim.com Genellikle, tenimiz yük binen bu kesimi tazyik yahut sürtünme akıbeti yaralanmaktan koruduğu için nasır doğar. Örneğin kundura sürtülmesi akıbeti ayaklarda veya kalem tutmaktan parmaklarda nasır kaynaklanabilir. Sürekli aynı alan baskıya veya sürtüşmeye maruz kaldığında derinin bu bölümü kalınlaşarak şahsını savunmaya alır.

Nasır kritik bir sıhhat problemi değildir ve şayet ağrıya sebep olmuyorsa iyileştirilmesi gerek olmaz. Ağrılara yol açmaya başladığında ise en iyi çözüm, nasır olan yerdeki baskının durdurulması ve nasırın yumuşatılmasıdır. Büyüyen ve artık hastalık vermeye süregelen problemli nasırlar aldırılabilir amma velakin nasıra yol açan tazyik yahut sürtünme ögesi ortadan kaldırılmazsa, mesela nasıra yol açan aynı ayakkabıyı giyinmeye devam ederseniz, nasır tekrarlayacaktır.

Sıkıntı veren nasırlardan şahsı kendinize kurtulmayı denemeniz vaziyetinde nasırı fazlaca da kötüleştirebileceğinizi ihmal etmeyin. En iyisi nasırın yıkanması, yumuşatılması, soyulması yada katılımı benzer iyileştirmeler için profesör bir hekimin tavsiyelerine kulak bitirmek meydana gelecektir.

Yanlış Ayakkabı Seçimi

Dar yada ayağa ufak gelen ayakkabılar ismi üstünde dar oldukları için ayağı sıkacak ve tazyik tatbik edilen alanlarda nasır oluşacaktır. Ancak dar kundura yerine ayağa büyük gelen ayakkabılar da sizi nasırdan koruyamaz. Bu defa de ayakkabını içerisinde hareket eden ayağınız ayakkabıya sürtünecek ve böyle uzun vakit dolaşmanız vaziyetinde ayakkabıya sürtünen yerde nasır oluşacaktır.

Sadece kundura ayak sürtülmesi değil ayak parmaklarının iç içe sürtülmesi de nasır sebeplerinden bir tanesidir. Tam ayağınıza göre bir kundura giymeniz mühimdir.

Ayakları şekilden şekle sokan sokan ve basınca yol açan yüksek topuklu ayakkabılar da maalesef nasır bakımından mahzurlu kundura modelleridir.

Doğru seviyede kundura seçmenin yanında çorapsız kundura giymemek ve ayağınıza oturup oturmadığını daha fazla iyi denetim edebileceğiniz bağcıklı ayakkabılar seçenek arzulamak nasır oluşmasını önlemenize destek meydana gelecektir.
Çıplak Ayakla Dolaşmak

Deniz kıyısında veya büyük bir bahçede uzun vakit çıplak ayakla dolaşanlarda nasır husule gelmesi kaçınılmaz meydana gelecektir. Ayaklar acilen şahsını savunmaya alarak katı taban ve ecnebi cisimler sebebiyle ortaya çıkabilecek tahrişlere ters nasırla yanıt verecektir. Çıplak ayakla gezmek rahatlatıcı meydana gelebilir amma velakin bunu alışkınlık vaziyetine getirmek nasır şikayetini de bununla beraber getirebilir.
Tekrarlanan Ayak Hareketleri

Koşuya çıkmak yahut yürümek benzer sıhatiniz için son derece faydalı olan alışkanlıklarınız ayaklarınızda nasır yakınmasına neden olabilir. Bunu önüne geçmek için yürüyüş veya koşu ayakkabıları benzer istikametli spor ayakkabılarını kura çekmek icap eder. Pamuklu çorapları seçenek arzu, her seferinde pak çorap giymek de mühimdir. Bunların haricinde yürüyüşün nasıra yol açmasındaki mühim bir unsur ise adımlarınızda bir sıradışılık olmasıdır. Koşarken yahut yürürken yere yanlış basıyorsanız nasır meydana gelebilir.
Ayak Parmaklarındaki Şekil Bozuklukları

Bunyon veya çekiç parmak benzer ayak parmaklarında gözlemlenen biçim bozukluklarından muzdarip olanların nasırdan da yakınma etme riski epeyce yüksektir diyebiliriz. Biçim bozukluğu gözlemlenen parmakların sürekli ayakkabıya sürtmesi vaziyetinde nasır oluşacaktır. Önlem olarak sandalet veya parmak arası benzer aleni ayakkabılar seçenek edilebilir. Parmaklardaki deformasyon giderildiği takdirde nasır problemi da düzeltilebilir.
El Aletleri

Genellikle el aletleriyle çalışan insanların, mesela bahçe işleri yapanların, ellerinde nasır fazlaca sık kaynaklanır. Bu biçimde deri, ellerin su toplamasını engellemiş olur. Tırmık taklidi el aletlerinin uzun zaman, sık bir halde tüketilmesi ellerde gözlemlenen nasırların birincil nedenleri içerisindedir. Bu şekil nasırları durdurmak için el aletleriyle çalışırken iş eldivenleri takmak işe yarayan bir tedbir meydana gelecektir.

El aletleri söyledik fakat kimi zaman kalem tutmak veya gitar araklamak benzer alternatif maddelerin, cihazların tüketilmesi da nasıra neden olabilir. Gitaristlerin adımbaşı tellere sürtünen parmak uçlarında nasır meydana gelir. Ancak bir çok gitarcı bundan şikayetçi değildir şu sebeple bu nedenden dolayı parmakları acımadan gitar çalmaları olası olur ve işleri kolaylaşır.

Kalem tutmak sebebiyle parmaklarda meydana gelen nasırı geçirmenin zihne gelen tek yolu kalem tutuş şeklini değiştirmek meydana gelebilir. Ancak bu da değiştirmesi zor bir alışıklılık olduğu için bir müddet kaleme bozuculuk verip makale işlerini klavye başlangıcında çözmek haricinde oldukça bir deva yok gibidir.
Nasıra Karşı Önlemler

Vücudun ağırlığını taşıyan ayaklarımız ve çalışkan ellerimiz nasır oluşumuna meyillidir söyledik. Onları nasırdan ne şekilde koruyabileceğimize erişince:

Bu bölgelerin temizliğine extra bir ehemmiyet son işe yarayacaktır. Nasırlaşma eğilimi gösteren ayak çevresindeki solgun cildi duş esnasında ponza taşı ile yıkayıp atmayı unutmayın.
Sık sık çorap ve kundura değiştirin. Ayaklarınızda parazit birikmesini önleyin.
Ayakkabı seçerken itinalı olun. Özellikle uzun zaman bacakta duranlar veya oldukça yürüyenler ayak ölçülerine müsait, basit, ayağı sıkmayan fakat ayağa büyük de gelmeyen ayakkabılar belirlemeli.
Bağcıklı ayakkabılar ayakkabının ayağa daha da iyi oturmasını yahut mesela ayağınız şişmişse ayağınıza baskı yapmayacak biçimde bir ayarlama yapmanızı mümkün kılar.
Yumuşak tabanlı ayakkabıları seçenek edin.
Çıplak ayakla yürümekten kaçının, bilhassa de dış ortamlarda.
Ellerinizi yıpratacağını bildiğiniz işlerde eldiven kullanın.
El ve ayak losyonu kullanmayı ihmal etmeyerek teninizi her zaman nemli ve yumuşak tutun.

Nasır Tedavisi Video Anlatım izle


EmoticonEmoticon