Polis Virüsü Nasıl Temizlenir Emniyet Virüsü Silme Resimli Video Anlatım Windows XP 7 8

Polis virüsü kaldırma resimli anlatım, 2014 Emniyet Genel Müdürlüğü Virüsü nasıl kaldırılır? Emniyet virüsü nasıl silinir? Windows Xp EMG virüsü kaldırma formatsız windows 7 8 Polis virüsü temizleme. Bilgisayarıma Emniyet virüsü bulaştı nasıl silerim? Polis virüsü kaldırma resimli anlatım. Sistemlere son zamanda sık sık bulaşan ve kullanıcıları zor halde bırakarak çoğu bilgisayarın formatlanmasına neden olan Emniyet Genel Müdürlüğü virüsü bulaştığı sistemlerde web erişimini engellediği benzer sistemleri emin kipte açtığınızda da sistem açılışına kendini yerleştirebilmektedir.

Durum bu şekilde olunca da kullanıcının eli kolu bağlanmış oluyor ve format atmaktan farklı olarak deva bulamıyor. Fakat bu işin çaresi aslına bakarsak oldukça kolay!

Bu mevzu ile alakalı olarak Emniyet Genel Müdürlüğü aracılığıyla izah yapılmıştır.
“Son günlerde, alternatif yollar ile EGM’ye bağlı Bilişim Suçlarıyla Mücadele Daire Başkanlığımıza (BSM) ulaşan şikâyet ve ihbarlarla; web kullanıcılarının kimi web sitelerini ziyaret ettikten sonrasında bilgisayarlarının kilitlendiği, pencerede Polis logosunun kullanıldığı “Türk Polisi Siber Suç Mücadele Bölümü” ve “Bilgisayarınızın kilidini ve cezai takibat önüne geçmek için 200TRY ödemesini yapmanız icap eder” tarzında ibarelerin belirdiği ve kullanıcılardan ücret istek edilmiş olduğu bildirilmiştir. EGM’ye bağlı birimlerin bu şekilde bir tatbiki var olmamaktadır.
Yapılan ön kısım araştırmalarda kullananların bilgisayarlarına Bilgiozetim.com yerleştirilen virüs yönünden ekranlarının kilitlendiği tespit edilmiştir. Bu virüsün, kullanıcıları dolandırmayı amaçlayan kişi/şahıslar yahut kabahat dernekleri aracılığıyla kullanıldığı tahmin edilmektedir. Herhangi bir mağduriyetin yaşanmaması için bilgisayarına virüs yerleşmiş yurttaşlarımızın mutlaka ücret yatırmamaları, hüviyet malumatlarını kimselerle paylaşmamaları, bilgisayarlarını söz mevzusu zararı dokunan bilgisayarı programı ortadan kaldıracak biçimde virüs taramasından geçirmeleri, icabında tekrar kurmaları, mağdurların en yakın takım merkezine yada Cumhuriyet Savcılığına başvuru etmeleri hususu; Kamuoyuna saygıyla duyurulur.”

Ekranlarımıza yerleşen bu virüs de aslen bir cins KONTÖR dolandırıcılığı gibidir. Çünkü kişilerin zafiyetlerinden faydalanarak onlardan ücret sızdırmaya iş koşturmacasındadır.

Peki fakat bu virüs ne şekilde kaldırılır?

Öncelikli olarak sisteminizi yine başlatınız ve küşat esnasında F8 tuşuna basarak GÜVENLİ KİP KOMUT İSTEMİNDE celse açınız. Bu sayede virüsün faaliyetine neden olabilecek her mütenevvi başlangıç bilgisayarı programı dönem dışı kalacaktır.
Sonrasında sisteminiz açılacak ve CMD emir irade penceresi karşınıza gelecektir.

Bu merhaleden sonrasında uygulanması gerekenler aslolan işlemlerdir.

Komut irade penceresinde regedit yazılarak alakalı program açılır
Daha sonrasında regedit programında

HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows NT\Current Version\Winlogon anahtarının sağ penceresindeki Shell ikili verisinde bulunan Explorer.exe, skype.dat verisini olsa olsa EXPLORER.exe  olarak güncelleriz.

akabinde

HKEY_CURRENT_USER\SOFTWARE\Microsoft\Windows NT\Current Version\Winlogon

anahtarındaki Shell verisine de aynı muamele yeniden edilir.

Daha sonrasında regedit penceresi kapatılır ve cmd emir irade penceresinde


>cd Application Data

>Attrib

Görüldüğü suretiyle Application Data klasöründe Skype adı ile başlamış olan 2 adet saklı sistem dosyamız (virüs) yer alıyor. Bunları silebilmek için öncelikli olarak Attrib komutu ile niteliklerini temizlememiz ihtiyaç duyuluyor.

>Attrib -r -h -s skype.*


Görüldüğü benzer skype dosyalarından özellikleri temizledik. Son olarak dosyaları da sistemimizden sileriz.

>Del skype.*

İşlemimiz tamamlanmıştır. Artık bilgisayarınızı yeniden başlatıp polis virüsünden temizlenmiş halde kullanabilirsiniz.
Emniyet Polis Virüsü Kaldırma Video Anlatım izle


EmoticonEmoticon