2014 Hac Kura Sonuçları Öğren TC Kimlik No ile Sorgula Gidiş Tarihleri

Hac gidiş tarihleri ne zaman gidilecek? Hac Sonuçları 2014 belirtildi mı? Hac sonuçları sorgulama 2014 Hac kazananlar nereden öğreniyor? 2014 hac adayları kura sonuçları nerden öğrenebilirim? TC nu ile hac sorgulama 2014 hacca kimler gidecek bu yıl kazananlar açıklandı mı? Diyanet İşleri Başkanlığı Hac kuralarının ne vakit çekileceğini deklare etti mı? Hac kuraları 20 Mart 2014 perşembe günü çekilecek ve web üstünden sorgu sistemiyle açıklanacak. Hac kura neticeleri sorgulama sayfası Bilgiozetim.com sitesinden anlayabilirsiniz.

Diyanet İşleri başkanlığı Hac kuralarının çekileceği nihayetinde deklare etti. Diyanet işlerinden meydana getirilen izah göre Hac Kurası 20.03.2014 senesinde çekilecek. Sonuçlar acilen sitemizde meydana gelecektir.
Geçen sene tatbik edilen kota indirimi sebebiyle gönüllü ve kura akıbeti kalan hacı adayları ise bu sene direkt hacca gidecek. Bu yıl 55 bin 540 ferdin hacca gitmesi bekleniyor. Bu sayının 11 bin 726'sını geçtiğimiz yıldan kalanlar kurarken kura akıbeti 43 bin 814 fert hacca gitmeye hak kazanacak. Kesin rakamlar ise kayıtların uygulanmasının akabinde ortaya belirecek. Kura çekimi geriye kalanı emin kayıtlar 24 Mart-4 Nisan'da yapılacak.

Gazi ve şehit yakınlarına yönelik de altmışıncı benlik saptanca yer alıyor. Sistemde 2007'den itibaren kayıtlı olan ve 2013'e kadar aralıksız kayıt yenileten gazi ve şehit yakınları mutlaka gidecek. Kontenjan boş kaldığı durumda ise kalanlar için kura  çekilecek. Hacca gidip gitmeyeceğinizi kura sonuçlarını sorgulamak TC kimlik numarası ile öğrenmek için burayı ziyaret edin. http://hac.diyanet.gov.tr/ksorgu/srg.aspx 

Sayfa açılmıyor sorgulama yapamıyor sonuçları öğrenemiyorsanız, giriş yapamıyorsanız,
 2014 Hac Kura Güvenlik Soruları Hata Çözümü saysasını ziyaret edin. Sorunları devam edenler yorum atsın.


EmoticonEmoticon