Belçim Bilgin Kimdir Vikipedi Kaç Yaşında Nereli Resimleri Biyografi

Belçim Bilgin Biyografisi

Öpüşmem sevişmem açıklamalarıyla gündem olan Yılmaz Erdoğan'ın eşi kim, boyu kilosu bebeği Belçim Bilgin erdoğan kimdir? Belçim Bilgin doğum tarihi 31 Ocak 1983 senesidir. Doğum yeri Ankara ilimiz olan 31 yaşındaki güzel oyuncu Belçim Bilgin vikipedi detayları yazımızda ayrınılı olarak paylaşıldı. Yılmaz Erdoğan'ın eşi Belçim Bilgin facebook twitter hesapları da eklenecek. Başarılı oyuncu henüz küçüklükten buyana oyuncu olacağını söyleyenlerden birisi olduğunu vurgulayan Belçim Bilgin tiyatroya bu senelerde bağlandı. İlkokulu Salih Alptekin İlkokulu'nda okuduktan sonrasında babasının tayini sebebiyle İskenderun'a taşındılar. Ortaokulun bitirecek senesi ve lise senelerini Mehmet Emin Resulzade Küçük Asya Lisesi'nin toplumsal ortamında geçirerek 2001'de Mehmet Emin Resulzade Küçük Asya Lisesi'nden mezun oldu.

2002'de Hacettepe Üniversitesi Bilgi-Belge Yönetimi Bölümü'nde yüksek eğitimine başladı. Ancak lise senelerinde çaylak olarak tiyatroyu tecrübe eden Belçim Bilgin, oyuncu olmayı düşünüyordu. Bir arkadaşının aracılığıyla Yılmaz Erdoğan'la tanıştı. Bu vakadan sonrasında Sıfır Kilometre isminde beyazperde filminde oynayan Belçim okulunu dondurup Paris'e yerleşti. Bilgiozetim.com Burada 2 yıl kalan Belçim Dol isimli film'de de rol aldı. 2006 senesinde Türkiye'ye dönen oyuncu Yılmaz Erdoğan'la evliliğe ilk adımını attı. Hatırla Sevgili isimli dizide Defne kişiliğini canlandıran Belçim partneri Yılmaz Erdoğan'ın yazdığı bir oyunda rol elde etmek istediğini de belirtmiştir.23 Ocak 2009 da gösterime giren Güz Sancısı filminde Nemika kişiliğini canlandırmıştır. Ayrıca Ocak 2011'de Aşk Tesadüfleri Sever isminde filmimizde baş rol oyuncusu olarak vazife almıştır.

Türkiye'de bir dönem binlerce masumun kanının dökülmesine sebep olan meşhur baş kaldırı Şeyh Said İsyanı'nı başlatan Şeyh Said'in torunudur. Şeyh Said, babasının dedesinin büyük ağabeyidir.

Belçim Bilgin Erdoğan Dizileri Sinema Fimleri Rolleri
Sadece Sen Hazal, Kelebeğin Rüyası Suzan Özsoy, Sessiz, Gergedan Mevsimi, Kurtuluş Son Durak Eylem, Keşanlı Ali Destanı Zilha, Aşk Tesadüfleri Sever  Deniz Usman, Güldünya, Yol Arkadaşım Figen, Güz Sancısı Nemika, Dol Taman, Hatırla Sevgili Defne Gürsoy, Sıfır Kilometre Selma

Belçim Bilgin Resimleri Foto Galerisi

Gülben Ergen Belçim Bilgin Erdoğan Kimdir Video izle


EmoticonEmoticon