Derya Şensoy Kimdir Vikipedi Boyu Kaç Yaşında Nereli Resimleri Kilosu

Derya Şensoy Biyografi

Türkiye’de tiyatro diyince ilk zihne gelen adlardan olan Ferhan Şensoy ve Derya Baykal çiftinin kızı Derya Şensoy vikipedi detayları şu şekilde. Derya Şensoy doğum tarihi 1990 ılıdır. Tam ismi Neriman Derya Şensoy meşhur çiftin ufak kız evladıdır. Derya Şensoy sevgilisi var mı kim Derya Şensoy twitter facebook instagram hesapları neler araştırıp ekleyeceğiz. 23 yaşındaki 165 cm boylarındaki 50 kg civarındaki sarı saçlı mavi gözlü Derya Şensoy eğitim hayatı şu şekilde. Bilgiozetim.com Lise eğitimini Amerikan Lisesi’nden tamamlayan Şensoy sonrasında illüstrasyon ve tasavvur öğretimi elde etmek için New York’a istikamet aldı. Burada Parsons The New School for Design okulunu tamamlanan Şensoy kızı almış olduğu eğitimin meyvelerini tekrar devletinde göstermeyi seçenek etmiştir.

“Deryalı Takılar” ismini verdiği ve planladığı takı koleksiyonunu devletimizde piyasaya çıkaran Şensoy meşhur Fotoğrafçı Mehmet Turgut ile bir müddet aşk yaşadıktan sonrasında ayrıldı. Derya Şensoy’ un ismi bugünlerde ise “Adını Feriha Koydum” dizisinin başrol oyuncularından Çağatay Ulusoy ile anılıyor.

Derya Şensoy, ATV’ de yayınlanan “Doksanlar” dizisinde rol almaktadır; hafta günlerde vermiş olduğu bir projede gelecekte sinemayla alakadar bir tasarısı olmadığını amma velakin gelen teklifleri değerlendirebileceğini  belirtmiştir.

Tiyatro orijinli bir ailenin evladı olduğunu rol almış olduğu projelerde sevilen bir halde gösteren ŞENSOY kızı bundan sonrasında da daha fazla sevilen projelere girecek benzer görünüyor.

Derya Şensoy Resimleri Foto Galerisi Görseller
Derya Şensoy İzle


EmoticonEmoticon