DNS önbelleği temizleme nasıl temizlenir resimli video anlatım 2014

Windows xp dns ön belleği temizleme ve Windows 7 dns ön belleği nasıl temizlenir son olarakta Windows 8 dns ön belleği nasıl temizlenir konusunu sizlere aktaracağız. Dns önbelleği nasıl silinir nereden kaldırılır? DNS adresleri web servis sağlayıcısından otomatikman istemcilere verilir. Fakat kimi hallerde dns adresi isteğe alakalı olarak getirilir. Daha oldukça durağan ip adresi olan internet servislerinin kendilerina dahil bir dnsleri yer alır ve web üstündeki bütün internet web sayfası adreslerinin DNS sunucuları fark eder.

Bir iradeci(PC) internete bağlanırken, servis sağlayıcısından almış olduğu DNS adresini hafızasında meblağ. Hafızasına almış olduğu bu DNS adresi için yine servis sağlayıcısından DNS adresi talebinde yer almaz fakat kimi zaman bu hafızadaki DNS sunucu adresleri geçerliliğini kaybeder yada alakadar internet web sayfası DNS değiştirebilir. Her ne miktarda DNS sorunları alternatif yollarla da meydana gelmiş olabilse de genel olarak bir internet webs sayfasına ulaşım sorunu ya bilgisayarın fazlaca evvelce almış olduğu DNS adresinin geçerliliğini yitirmesinden yada bağlanılmak istenilen internet sitesinin DNS adresini değiştirmesinden meydana gelmektedir.

Bu nedenle vakit vakit internet web sayfalarına erişimde bir dizi problemler yaşanır. Bu sorunu düzeltmek için alttaki metodu yapmanız ve anca DNS Önbelleği Temizleme işlemini gerçekleştirmeniz ehil meydana gelecektir. Bu tatbik ile
bilgisayarınızın DNS hafızası temizlenecek ve yeni bir IP adresi alacaksınız.

Başlat > Çalıştır (yada windows+r) menüsünü tıkladıktan sonrasında ekrandaki kutucuğa cmd yazıyoruz. Gelen msdos buyruk ekranına sırası ile alttaki komutları yazıyoruz. Her bir satır komutu yazdıktan sonrasında Enter tuşuna basıyoruz:

Ardından açılan pencereye sırayla alttaki komutları girip enter tuşuna basıyoruz, böylelikle dns önbelleği tamamen siliniyor. Sorun yaşayanlar yorum atsınlar.
ipconfig /flushdns - ipconfig /release -  ipconfig /renew -  exit
DNS önbelleği nasıl temizlenir video izle


EmoticonEmoticon