Helly Luv Kimdir vikipedi kaç yaşında nereli resimleri hayatı biyografi

Helly Luv Biyografi

Helly Luv vikipedi detayları, Kürt kızı Helly Luv hayatı hakkında bilgiler kısaca, Helly Luv özgeçmişi. Helly Luv aslen nereli. İngilizce çıkardığı albüm ile aniden büyük yayınlanma ve dinlenme rekorları kıran kürt müzisyen Helly Luv vikipedi son zamanlarda büyük merak ediliyor. Klibinde bulunan görüntüler ile alakalı reaksiyon toplayan şarkıcının ölüm tehditleri almış olduğu açıklayamıyor. doğum yeri, doğum tarihi, burcu, sevgilisi eşi kocası ailesi cocukları vs. Helly luv twitter facebook sayfası. Helly Luv nereli, Helly Luv kaç yaşında bu sayfadan kullanıcılarımıza detayları aktüel olarak paylaşacağız.

Her şeyi göze kırmızı’ isminde ilk İngilizce albümünün çıkış klibi, Youtube’da takribi 500 bin fert aracılığıyla izlenen Helly Luv adlı Kürt müzisyen ölüm tehditleri alıyor.

Luv, Rojavalı mültecilerin yaşamış olduğu bir kampta molotof kokteyli, kalaşnikoflu peşmergeler ve Kuzey Irak Kürt Yönetimi bayrakları ile beraber çekmiş olduğu klibiyle aniden tüm dikkatleri üstüne çekti.

Gerçek ismi ‘Helen Abdulla’ olan amma velakin ‘Helly Luv’ diye tanınan müzisyen, ‘Risk it All’ (Her şeyi göze kırmızı) isminde yeni albümünü 3 Şubat’ta yayımladı ve klibinin videoları milyonlarca defa seyredildi.

Ancak, 25 yaşındaki genç bayanı molotof kokteyli atarken, zılgıt çekerken, aslanın yanı başlangıcında ve üstelik kalaşnikoflu hanımefendi peşmergelerle dans ederken gösteren video, Kuzey Irak’taki kimi İslamcı grupların tepkisini çekti.
 Helly Luv Resimleri Foto Galerisi
G2 şarkı grubunun yöneticisi ve şarkıcının menajeri Gawain Brack, “Ölüm tehditleri alıyor, bir çok toplumsal medyadan geliyor. Bu İslami grupların ismini vererek onları yüceltmek istemiyoruz” diye konuştu.

Helly Luv ve ailesi 1988 senesinde kaçıp Finlandiya’ya yerleşmiş. Kuzey Irak’ta yeni videoların emeklerini meydana getiren genç bayan İngiliz The Guardian gazetesine meydana getirdiği izahta “Bu kadar oldukça dikkat çekmiş olmaktan şaşırmadığını” belirterek “Devrim benzeri bir şey etmek istedim, daha evvel (sözde) Kürdistan’da asla yapılmamış bir şey, ses getireceğini biliyordum” diye konuştu.

Şarkıcı, “Videoda söylediklerimi duymaları için molotof kokteyli benzer kuvvetli simgeler bulunmakta. Biz peşmerge hanımefendileri, kuvvetli kadınlarız, ülkemizin bağımsızlığı için savaşım ediyoruz” diye konuştu.

Özellikle bağımsızlıkla alakadar görüşlerinden dolayı müspet reaksiyon aldığını belirten Helly Luv, “Risk it All, hayalleriniz ve aşkınız için her şeyi riske arzu manasına geliyor. Şahsen bir Kürt olarak, bütün Kürtlerin tek bir imgesel olduğuna inanıyorum, bu da istiklal” diye konuştu.

3 yorum

HeLLy Luv Senın aLahına kurban ßiz kürtler oldugum sürece senin kılına zararverıni yaşatmayız.. erkek olan gelsın diyarbakıra

Finlandiyaya Niye kactin o zaman

Buna gerek vardi aslinda .reaksiyon


EmoticonEmoticon