Mehmet Baransu Kimdir Vikipedi Kaç Yaşında Nereli Özgeçmişi Resimleri

Mehmet Baransu Biyografi


Mehmet Baransu Vikipedi biyografisi gibi detaylar, 2014 Gazeteci Mehmet Baransu neden hapis isteniyor. Mehmet Baransu hayatı hakkında bilgi. Mehmet Baransu nereli Araştırmacı gazeteci Mehmet Baransu neden tutuklama kararı çıktı. Mehmet Baransu kaç yaşında ve Mehmet Baransu ne iş yapar soruları gündeme geldi.

Mehmet Baransu doğum tarihi 1977 yılıdır. Taraf gazetesi muhabirliği yapan 37 yaşındadır.Ardahan-Göleli bir aileye mensup olan Baransu,  lise öğrenimini Erzurum'da tamamladı. Daha sonra İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi'ni kazandı ve İstanbul'a geldi. Mesleğe Akşam gazetesinde stajyer olarak başladı. Okul döneminde okulun ajansında ve 32. Gün programında da bir süre çalıştı.
Mehmet Baransu Resimleri Foto Görseller
Daha sonra Aksiyon dergisine geçti ve 1997-2000 yılları arasında burada çalıştı. Marmara Üniversitesi'nde yüksek lisans yapan Baransu, "Amerika'da çocuk cinayetleri ve medya" konulu tezini hazırlamak için ABD'ye gitti. Tezini tamamlamak ve dil eğitimi almak için ABD'de üç buçuk yıl kalan Baransu, Türkiye'ye döndükten sonra kısa bir süre Hürriyet’te çalıştı.

Daha sonra yeni kurulan Taraf gazetesine geçti. Burada yaptığı haberler nedeniyle hakkında soruşturmanın gizliliğini ihlal suçlamasıyla pek çok dava açıldı. Bilgiozetim.com, 2009 yılında ringhaber.com isimli özel haberler yapan bir site kurdu. Fakat yeteri reklam alamadıkları gerekçesiyle siteyi kapatmak zorunda kaldı. "O Dört Er Böyle Öldü: Pimini Çekip Bombayı Verdi"  2009 Sedat Simavi Gazetecilik Ödülüne layık görüldü Karargah, Mösyö kitaplarını yazdı.
Mehmet Baransu için 43 Yıl Hapis Cezası Haberi izle


EmoticonEmoticon