Metehan Demir Kimdir Vikipedi Kaç Yaşında Nereli Mesleği Hayatı

Metehan Demir Biyografi

Metehan Demir vikipedi detayları şu şekilde.Egemen Bağış ile yaptığı Telefon görüşmesi sonrasında merak edilen isimlerden biri haline gelen Bakara suresi, Ayetler'le, Kuran'la dalga geçen Metehan Demir kimdir soruları ile aranan ünlü ve başarılı sunucu Metehan Demir özgeçmişi hakkında bilgiler sunmaya çalışacağız. Metehan Demir doğum tarihi1969 senesinde Balıkesir Edremit'te dünyaya geldi. Metehan Demir eğitim hayatına ilk ve orta öğrenimini Edremit Lisesi ve İzmir Atatürk Lisesi'nde bitirdi. 1990 senesinde aşama ile girmiş olduğu Hava Harp Okulu'ndan mezun oldu.

1994'te Hava Kuvvetleri'nden bölünerek başkent'da İngilizce yayın meydana getiren Turkish Daily News'de gazeteciliğe başladı. 1997-2003 içerisinde Hürriyet Gazetesi'nde Savunma ve Diplomasi haberlerinden mesul muhabir olarak çalıştı. 2000'de Washington'da 'Amerikan Dış Politika Dinamikleri' başlıklı 45 taze sertifika programına iştirak etti. 2003'te Chevening Bursu ile İngiliz Savunma Kraliyet Akademisi ve King's College ortak master programı çatısı altında Londra'ya istikamet aldı. Buradan, "Strateji, Diplomasi ve Savaş Taktiklerinin Günümüz Yönetimlerine Uyarlaması' temalı 'Savaş Etüdleri' yüksek lisans diplomasını aldı. 2003 Temmuz'unda dönüşünü takiben Kanal D ana kent Bürosu Haber Editörlüğü’ne getirildi.
Metehan Demir Resimleri Fotoları

Bugüne kadar, Amerikan Dışişleri Bakanı Condoleezza Rice başta olmak suretiyle, İsrail Cumhurbaşkanı ait çoğu mühim adla röportajlar oluşturan Metehan Demir bununla beraber Türk-İsrail askeri ilişkilerinin detaylarının ortaya çıkarılması, 28 Şubat devri, Abdullah Öcalan'ın Suriye'den Moskova'ya kaçışının duyurulması ve Suriye Başkan Yardımcısı Abdülhalim Haddam'ın Öcalan'ın kaçışının perde arkasını açıkladığı oldukça numarada mühim habere imzaladı. Bu müddette, yurtiçi ve yurtdışında bir hayli fikir kuruluşunun toplantılarında konuşmacı olarak rol oynadı. Referans ve Finansal Forum gazetelerinde de makaleleri yayımlandı.

ABD’nın muteber mecmuası Aviation Week'in 5 sene Türkiye temsilciliğini de meydana getiren Metehan Demir, bir hayli tv'deki misafir katılımcılığının yanısıra hazırda BBC World, El Cezire, TRT, Sky Türk, Kanal7, Kanal24 ve NTV benzer ecnebi ve yerli havadis kuruluşlarına siyasal-askeri ve diplomatik bazda analizler yapmaktadır. Her sabah ve gece Türkiye çapında yayın meydana getiren Best FM'de 'Konuşan Türkiye' programına yorumları ile katılan Demir 2005-2007 içerisinde Sabah Gazetesi ana kent Temsilci Yardımcılığı ve Sabah ana kent Gazetesi Yayın Koordinatörlüğü'nü sorumluluklarını yürüttü. Bilgiozetim.com Ayrıca, aynı vakit içerisinde Pazartesi günleri, Sabah Gazetesi’nde Protokol Yolu başlıklı kulis-köşe yazdı. Habertürk’te Fatih Çekirge ile Perde Arkası programını da bir senesi aşkın olarak meydana getiren Demir, 2008 senesinde Hürriyet gazetesi bünyesinde Hurriyet.com.tr ana kent Temsilciliği sorumluluklarını yürüttü. Metehan Demir 2010 Mart ayından bu yana Hürriyet Gazetesi ana kent Temsilcisi olarak vazife yapmaktadır. CNN TÜRK ekranlarında yayınlanan Paranın İzi isimli programına yorumlarıyla katılmaktadır. Metehan Demir evli ve bir çocuk babasıdır.


EmoticonEmoticon