Mürekkep Lekesi Nasıl Çıkar Temizleme Yöntemleri Resimli Video Anlatım

Gömleğe, halıya, elbiseye renkli beyaz yünlü, pamuklu, sentetik, keten ve ipek kumaşlardan mürekkep lekesi nasıl çıkar? Mürekkep lekesini çıkarmak için neler yapılır? Halıya, elbiseye bulaşan mürekkep lekesi çıkar mı resimli video anlatım Bu biçim hususi kumaşlarda lekenin kurumasına destur verilmeden soğuk su ile temizleyip mürekkebi olduğu kadar akıtın. Az dozda giden boyayı sabun ve serin su ile yine temizleyin. Sonrasında kalan mürekkep boyasını günlük süt ile temizleyip limon tuzu kullanarak ovun. Leke adamakıllı çıktı sayılır en son soğuk su ile yıkayın.

Beyaz kumaşlardan mürekkep lekelerini çıkarmak için;

Beyaz gömlekte meydana gelen kir için içki ve limon suyu kullanabilirsiniz. Bir parça pamuğu içkiye bastırıp kir olan kesimi hafif silin. Ayni fonksiyonu limon suyuyla da yapabilirsiniz.

Renkli ve bileşik kumaşlardan mürekkep lekelerini çıkarmak için;

Leke olan kesimi, haşlanmış günlük süte batırmak icap eder. Ilık sütte bir müddet beklemeye alın, giyim sütü adamakıllı içerisine çeksin. Daha sonrasında sabunlu serin su ile ovarak yıkayınız. Bu biçimde çıkmadıysa limon suyu yada limon tuzu kullanmanız icap eder.


Parkeye dökülen mürekkep lekelerini çıkarmak için:

Leke kurumadan çabuk biçimde terebentin kullanarak ovalayın. Bu biçimde parkelerinizdeki lekeden kurtulacaksınız.

Halıda meydana gelen mürekkep lekelerini çıkarmak için:

Bir seviye mısır nişastasını günlük süz ile karıştırıp durumun üstündeki mürekkep lekesine sürün. Bu alaşım durumu üstünde kuruyana kadar kalmalı. Kuruyan bileşiği cereyan süpürgesi kullanarak adamakıllı çektirin. Son olacakta sabunlu ilik su ile halıyı silin. Evet, iste bu denli rahat biçimde halıya bulaşmış olan bu dev mavi mürekkep lekesini çıkarabilirsiniz.

Ele bulasan mürekkep lekesini çıkarmak için:

Elinizi domates suyu ile sert bir şekilde ovalayın bastırarak silin. Cildinize tahribat vermeyecek bir fırça ile baskı uygulayarak ovalamaya devam edin. Son olarak serin su ile yıkayın icabında sabunda kullanın. Bizden bu denli ümit ederim ufakta olsa sorunlarınıza destek olabilmişizdir.

Mürekkep lekesi nasıl çıkarılır 


EmoticonEmoticon